Chevrolet Volt jest pierwszym samochodem elektrycznym, który uzyskał ogólny wynik pięciu gwiazdek w ramach programu oceny nowych samochodów realizowanego przez amerykańską Krajową Agencję Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA).

Reklama

Poczynając od modeli z 2011 r., NHTSA wprowadziła bardziej rygorystyczne testy i zaostrzyła wymogi w realizowanym przez siebie pięciogwiazdkowym programie oceny bezpieczeństwa samochodów.

Inne / GM

Przypominamy, że volt otrzymał również od amerykańskiego Instytutu Ubezpieczeniowego Bezpieczeństwa Drogowego (IIHS) tytuł 2011 Top Safety Pick.

Pakiet opcji bezpieczeństwa w Chevrolecie Volt obejmuje: system elektronicznej kontroli toru jazdy GM StabiliTrak, przednie, boczne poduszki powietrzne, poduszki ochraniające kolana i montowane w dachu kurtyny chroniące pasażerów w przypadku bocznego uderzenia i dachowania, opcjonalny system kamer wstecznych z wyświetlaczem zintegrowanym z ekranem systemu nawigacji, pięcioletnią subskrypcję „Directions and Connections Plan” w ramach systemu OnStar, który obejmuje funkcję automatycznego powiadamiania o wypadku, funkcję redukcji mocy silnika w razie kradzieży samochodu oraz nawigację (to działa tylko w USA).

Całkowity zasięg Volta wynosi ponad 600 km. Pierwsze 60 km Volt może pokonać nie zużywając benzyny i nie emitując zanieczyszczeń, w pełni wykorzystując energię zgromadzoną w litowo-jonowym akumulatorze o pojemności 16 kWh. Po wyczerpaniu się akumulatora, automatycznie uruchamia się benzynowy silnik-generator, który przedłuża zasięg o dodatkowe 550 kilometrów przy pełnym baku.

Inne

W Europie volt pojawi się w wybranych salonach dealerskich Chevroleta jeszcze w 2011 roku.