Kierowcy w USA rozchwytują Chevroleta Volta niczym świeże bułeczki. Dlatego producent ogłosił, że przyspiesza wprowadzenie tego auta do sprzedaży na całym rynku amerykańskim.

Reklama

"Przyspieszamy plan rozpoczęcia sprzedaży tak, aby Volt znalazł się we wszystkich salonach Chevroleta w każdym stanie do końca tego roku" - powiedział Rick Scheidt, wiceprezes marketingu Chevroleta w USA. "Wychodzimy naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu modelem Volt."

Dotychczas Chevrolet Volt trafił do kierowców na obszarze Waszyngton, D.C., a także w Kalifornii, Nowym Jorku, Connecticut, New Jersey i Teksasie. Na wiosnę producent planuje dostarczyć te samochody również w stanie Michigan.

Zamówienia na Volta amerykanie będą mogli składać w całym kraju we wszystkich uczestniczących w programie salonach począwszy od drugiego kwartału br. W trzecim zaś kwartale rozpoczną się dostawy do stanów Wirginia, Maryland, Delaware, Pensylwania, Karolina Północna i Południowa, Georgia, Floryda, Oregon, Waszyngton i na Hawaje.

Ludzie z Chevroleta przewidują, że w czwartym kwartale Volt dostępny będzie już we wszystkich 50 stanach.

Inne / Jeffrey SaugerNa decyzję w sprawie przyspieszenia wprowadzenia Volta do sprzedaży na rynku amerykańskim wpływ mieli także dilerzy Chevroleta, m.in. salon Criswell Chevrolet w miejscowości Gaithersburg w stanie Maryland. Sprzedawcy zaobserwowali ogromny wzrost zainteresowania klientów modelem Volt...

"Volt niewątpliwie przyciąga do Chevroleta nowych klientów" - powiedział Harry E. Criswell III, prezes i właściciel salonu Criswell Chevrolet. "Tygodniowo spotykamy się z 10 do 15 klientami poważnie zastanawiającymi się nad zakupem Volta. Wielu z nich jest właścicielami pojazdów marek konkurencyjnych, którzy w obecnej chwili umieścili Chevroleta na szczycie swojej listy zakupów ze względu na Volta."

"Tego rodzaju uznanie ze strony ekspertów potwierdza wiarygodność nowych produktów, co jest istotne w przypadku pojazdów takich, jak Volt, w których zastosowano całkowicie nowe technologie" - powiedział Scheidt. "Sugerując się nagrodami otrzymanymi przez Volta oraz liczbą klientów wyrażających zainteresowanie tą technologią jesteśmy przekonani, że Volt jest samochodem odpowiadającym potrzebom swoich czasów."

Inne / GM

Europejczycy będą mogli kupić Volta w wybranych salonach Chevroleta przed końcem 2011 roku. Volt to pojazd elektryczny o całkowitym zasięgu wynoszącym ponad 600 kilometrów. Przez pierwszych ok. 40-80 km, w zależności od stylu jazdy, temperatury i ukształtowania terenu Volt nie korzysta z paliwa i nie emituje żadnych zanieczyszczeń, zasilany jest bowiem wyłącznie energią elektryczną pochodzącą z 16 kWh akumulatora litowo-jonowego. W czasie dłuższej podróży można skorzystać z silnika spalinowego, który działa jak generator - ładuje baterie. Dzięki takiemu rozwiązaniu można przejechać 547 km.