Chevrolet dotrzymał słowa - cruze sedan doczekał się rodzeństwa - producent właśnie potwierdził oficjalnie, że w czasie salonu samochodowego w Genewie przedstawi ostateczne, produkcyjne wcielenie swojego kompaktu w wersji hatchback z piątką drzwi…

Reklama
Inne / Axel Wierdemann

"Hatchbacki odgrywają kluczową rolę na wielu rynkach. Całkowity segment samochodów kompaktowych w Europie stanowi ponad jedną czwartą całego rynku, przy czym hatchbacki stanowią około 65 proc. tej wielkości." - wyjaśnia Wayne Brannon, prezes i dyrektor zarządzający Chevrolet Europe. "Nowy Cruze w wersji hatchback udowadnia, że zasługuje na miejsce pośród głównych marek w Europie; jest to samochód, którego wysoki stosunek jakości do ceny będzie dla niektórych bardziej znanych marek prawdziwą konkurencję."

Zdjęcia przedstawiają prototyp, ale znając życie Chevrolet niewiele zmieni w aucie seryjnym - tak jak w przypadku vana orlando.

Inne / Axel WierdemannJak wygląda? Niektórzy twierdzą, że jest ładniejszy niż sedan. Hmm… Opadająca linia dachu w stylu coupe plus krótkie zwisy z przodu i z tyłu na pewno sprawią, że tego auta nie pomylisz na ulicy z żadnym innym… Nowość z piątką drzwi prezentuje się dynamicznie, składnie - jest po prostu ciekawszy od niektórych "blaszanych pudełek" z Niemiec czy Japonii.

Inne / Axel Wierdemann

Na drodze? To ciągle pozostaje tajemnicą, ale jeśli wierzyć zapewnieniom producenta to samochód będzie miał precyzyjny układ kierowniczy i bardzo dobre "czucie" drogi. Obie te cechy inżynierowie osiągnęli przez wykorzystanie nowej ramy nadwozia uzupełnionej o zmodyfikowane podzespoły podwozia. Silniki najpewniej będą identyczne jak w limuzynie.

Inne / Axel Wierdemann
Reklama

Pojemność bagażnika modelu cruze hatchback sięga niemal 400 l. Możliwości urosną po złożeniu dzielonego w proporcji 60/40 oparcia tylnej kanapy. Nowy, pięciodrzwiowy Chevrolet Cruze w wersji hatchback wejdzie do sprzedaży w całej Europie w połowie 2011 roku, przy czym ceny ogłoszone zostaną w okolicach premiery…