Na początku marca Genewa stanie się pępkiem motoryzacji. Nie może tam zabraknąć Chevroleta, który w tym roku świętuje 100 urodziny.

Reklama

Jedną z najważniejszych premier tego producenta będzie europejski debiut ikony motoryzacji we współczesnym wcieleniu - camaro w wersji kabriolet. Zastosowany w camaro kabriolet elektrycznie składany dach złożyć można w 20 sekund.

Inne / GM

Camaro (coupe i kabrio) wejdzie do sprzedaży w wybranych salonach Chevroleta we wrześniu 2011 roku. Pod karoserią drzemie silnik V8 o pojemności 6,2 litra i mocy 426 KM (generuje moment obrotowy równy 569 Nm).

AP / Michel Euler

Bardziej przyziemnymi ale nie mniej ważnymi wydarzeniami będą - światowa premiera modelu cruze w wersji hatchback, jak również europejski debiut aveo w wersji sedan.

Inne / GM

Chevrolet Volt, samochód elektryczny o zwiększonym zasięgu, tym razem nie będzie tkwił jako eksponat. Auto będzie dostępne podczas krótkich jazd testowych organizowanych w ramach imprez Chevroleta w pawilonie zielonym (Pavillon Vert) zarówno podczas dni prasowych, jak i dni otwartych dla zwiedzających.

Inne / GM

Ojczyzna Louisa Chevroleta, Szwajcaria, będzie europejskim pilotażowym rynkiem Volta, który w Stanach Zjednoczonych już rozchodzi się jak świeże bułeczki.