Chevrolet camaro, najpopularniejszy amerykański samochód sportowy, pojawi się wkrótce w Polsce. Legenda motoryzacji jesienią trafi do wybranych salonów dilerskich, a wcześniej będzie można składać zamówienia na ten model...

Reklama
AP / Andy Wong

"Ponad 400 KM czystej mocy i rasowa stylistyka! Legenda Ameryki, marzenie nie tylko fanów motoryzacji. To prawdziwa radość wprowadzać do Polski Chevroleta Camaro, jeden z najbardziej kultowych samochodów sportowych świata" - powiedział Andrzej Żelazny, dyrektor generalny Chevrolet Poland.

Inne / Axel Wierdemann

Jak się dowiadujemy nad Wisłą model ten oferowany będzie w najwyższej wersji wyposażenia, z silnikiem V8 o pojemności 6.2 l. Camaro z manualną skrzynią biegów ma 432 KM, w wersji wyposażonej w sześciostopniową automatyczną skrzynię biegów silnik generuje 405 KM.

Cena?Wygląd? Zawadiacki, nadęty, pewny siebie. Podobno autorów inspirowała historia - camaro indianapolis 500 pace car z 1969 roku. Przyznają również, że szukali w lotnictwie wojskowym - myśliwiec YF-22. Efekt? Między wulgarnymi błotnikami wisi kabina w stylu retro, która przypomina kopułę pilota. Całość zdaje się mruczeć - mam tylny napęd i V8 z przodu, chcesz mnie?

Inne / Axel Wierdemann

Podobno jego dźwięk na wolnych obrotach jest surowy jak "Camele bez filtra", a po kopnięciu gazu zmienia się w ostry heavy metal! Mało tego, ośmiocylindrówka ma system Active Fuel Menagement - przy spokojnym traktowaniu gazu układ odłącza 4 cylindry i obniża zużycie benzyny.

Inne / GMNa liście wyposażenia standardowego camaro jest m.in. skórzana tapicerka, system audio firmy Boston Acoustics o mocy 245W, 20 calowe felgi aluminiowe, elektrycznie regulowane i podgrzewane fotele przednie, tylne czujniki parkowania, kamera cofania – ekran umieszczony w elektrochromatycznym lusterku wewnętrznym, bluetooth, port USB, klimatyzacja manualna, elektryczne lusterka zewnętrzne z elektrochomatycznym lusterkiem po stronie kierowcy, światła ksenonowe, system kontroli ciśnienia opon. Bezpieczeństwa pilnują dwustopniowe przednie poduszki powietrzne, montowane w przednich fotelach boczne poduszki powietrzne chroniące klatkę piersiową, jak również kurtyny powietrzne, chroniące pasażerów zajmujących fotele przednie i tylne.

Reklama

W Polsce ten sportowy wózek będzie dostępny w obu wersjach nadwozia - coupé i kabriolet. Auto z roku modelowego 2012 w wersji coupé będzie oferowane już od 199 900 zł, a kabriolet od 224 900 zł.

Inne / Axel Wierdemann

Konkurencja? W Polsce nie ma oficjalnej sprzedaży forda mustanga czy dodga challengera. Silnik V8 można mieć ze stajni BMW, Mercedesa czy Audi ale tam rozmowa zaczyna się od zupełnie innych pieniędzy - od ok. 400 tys. zł...

Inne / GM
Inne / GM