Przypominamy, że czterodrzwiowy aveo miał swoją światową premierę w styczniu tego roku na w Detroit w USA (gdzie sprzedawany będzie pod nazwą sonic).

Reklama

Ludzie z Chevroleta oczekują, iż bardziej stonowany, "limuzynowaty" styl sedana przyciągnie na Starym Kontynencie w szczególności rodziny.

"Nowe aveo odzwierciedla kolejny ważny dla nas krok w każdym aspekcie: designu, prowadzenia, jakości i przestrzeni" - powiedział Wayne Brannon, prezes i dyrektor zarządzający Chevrolet Europe. "Bardzo chcielibyśmy, aby Aveo podążyło w ślady Cruze’a w kategoriach sukcesu sprzedażowego. Obecna wersja sedana Aveo jest 5. najlepiej sprzedającym się pojazdem w Europie w segmencie niewielkich, 4-drzwiowych pojazdów z udziałem w rynku wynoszącym 12,5 proc. Oczekujemy, że dzięki nowemu modelowi udział ten istotnie wzrośnie."

http://www.youtube.com/watch?v=yMsveVunPr4

Patrząc z przodu, dostrzec można, iż wersje sedan i hatchback dzielą identyczny, zdecydowany wygląd z wyeksponowanymi, podwójnymi reflektorami przednimi, podwójnym grillem i wyprężonymi partiami nadwozia. Zdaniem stylistów wznosząca się linia progów nadaje pojazdowi ekskluzywności - rysy przypominają też o jego większym kuzynie, modelu cruze w wersji sedan.

Inne / GMPrzy długości 4399 mm i szerokości 1735 mm nowe Aveo w wersji sedan jest dłuższe i szersze od obecnego modelu. Przestrzeń bagażowa jest jedną z największych w tej klasie i wynosi 502 litry.

Inne / GM

Wnętrze ma być nie tylko przestronne ale też naszpikowane bajerami. Przykład? Inspirowana motocyklami tablica przyrządów z analogowym obrotomierzem. Całość podświetli jasnoniebieska aura. Samochód wesołej rodzinny nie może żyć bez muzyki, dlatego hitów wysłuchasz z radia, płyt CD, plików MP3 lub podłączając przenośny odtwarzacz do portu USB albo gniazda wejściowego aux-in. Schowki będą wszędzie gdzie tylko się ruszysz…

Inne / GM

Bezpieczeństwo? Pojazd będzie standardowo wyposażony w system elektronicznego wspomagania układu kierowniczego (EPS), elektronicznej stabilizacji toru jazdy (ESC) oraz układ ABS.

Inne / GMInne / GM
Reklama

Moc? Oferta silników benzynowych obejmuje wersję 1.2 l (70 KM i 86 KM), jednostkę o pojemności 1,4 litra (100 KM) oraz 1,6 litra (115 KM). Po raz pierwszy w historii aveo będzie dostępne z dwoma wersjami silnika Diesla o pojemności 1,3 litra (75 KM i 95 KM) z technologią Start/Stop.

Inne / GM

Także po raz pierwszy zastosowana przez Chevroleta w małym samochodzie sześciostopniowa, automatyczna skrzynia biegów dostępna będzie opcjonalnie w wersjach aveo 1.4 i 1.6 na większości rynków; w zależności od silnika dostępne będą pięcio- lub sześciostopniowe skrzynie biegów.

Kiedy w sprzedaży? W Polsce w połowie 2011 roku. Cena? Chevrolet nigdy nie sprzedawał swoich aut drogo...

Inne / GM