"Renault captur zwraca uwagę prostym, zmysłowym i pełnym ciepła stylem, który będzie cechował przyszłe samochody marki. Renault captur to sportowo - rekreacyjny crossover przeznaczony dla młodych ludzi, którzy chcą odkrywać świat we dwoje" - wyjaśnia Laurens Van den Acker, dyrektor ds. designu.

Reklama
Inne

Axel Breun, dyrektor ds. samochodów koncepcyjnych dodaje - "Renault CAPTUR czerpie z formalnego języka wprowadzonego przez concept-car DeZir, a jednocześnie kładzie nacisk na technologie i większą funkcjonalność, ale nadal pozostaje bardzo zmysłowy."

Inne

Sztywny, zdejmowany dach, po ściągnięciu odsłania konstrukcję z włókien węglowych. Dzięki temu renault captur może zmienić z coupé w kabriolet i z miejskiego auta w terenowy samochód. Smaczku dodają unoszone do góry drzwi. Auto toczy się na masywnych 22-calowych oponach naciągniętych na czarno-białe felgi.

InneRenault captur jest wyposażony w koncepcyjny silnik wysokoprężny Energy dCi 160 twin-turbo, opracowany na bazie nowej jednostki Energy dCi 130.

Dzięki zastosowaniu podwójnego doładowania rozwija on moc 160 KM z pojemności 1,6 litra, co daje moc jednostkową 100 KM/l. Maksymalny moment 380 Nm jest dostępny do 1750 obr./min. Silnik połączono ze skrzynią biegów o podwójnym sprzęgle EDC, dlatego zapewnia niską emisję CO2, wynoszącej zaledwie 99 g/km.

Inne

Renault captur kryje również w sobie systemem RX2. Jak to działa? Kiedy jedno z dwóch kół napędowych traci przyczepność, nowy samoblokujący mechanizm różnicowy przenosi część lub całość momentu obrotowego silnika na koło, które ma najlepszą przyczepność. Pozwala to zapewnić płynną jazdę na śliskich drogach, zarówno utwardzonych jak i nieutwardzonych.

Inne

Samochód będzie gwiazdą Renault w czasie salonu samochodowego w Genewie. To już na początku marca…

Inne