Segment samochodów kompaktowych w Europie stanowi jedną czwartą całego rynku, przy czym hatchbacki odgrywają tu kluczową rolę i stanowią około 65 proc. całkowitej sprzedaży w segmencie pojazdów kompaktowych.

Reklama

Chevrolet jest w pełni świadomy tych liczb i w Genewie zaprezentował już produkcyjne wcielenie modelu cruze w wersji hatchback z piątką drzwi.

Inne

Jak wygląda? Niektórzy twierdzą, że jest ładniejszy niż sedan. Hmm… Opadająca linia dachu w stylu coupe plus krótkie zwisy z przodu i z tyłu na pewno sprawią, że tego auta nie pomylisz na ulicy z żadnym innym… Nowość prezentuje się dynamicznie, składnie - jest po prostu ciekawszy od niektórych "blaszanych pudełek" z Niemiec czy Japonii.

http://www.youtube.com/watch?v=qDsZWQnNcq8

Na drodze? To ciągle pozostaje tajemnicą, ale jeśli wierzyć zapewnieniom producenta to samochód będzie miał precyzyjny układ kierowniczy i bardzo dobre "czucie" drogi. Obie te cechy inżynierowie osiągnęli przez wykorzystanie nowej ramy nadwozia uzupełnionej o zmodyfikowane podzespoły podwozia. Silniki będą identyczne jak w limuzynie.

Inne

Pojemność bagażnika modelu cruze hatchback sięga niemal 400 l. Możliwości urosną po złożeniu dzielonego w proporcji 60/40 oparcia tylnej kanapy. Nowy, pięciodrzwiowy Chevrolet Cruze w wersji hatchback wejdzie do sprzedaży w całej Europie w połowie 2011 roku, przy czym ceny ogłoszone zostaną w okolicach premiery…

Inne
Inne