Chevrolet na stulecie istnienia postanowił zasypać kierowców nowościami. Mądre głowy zarządzające marką zdecydowały, że model malibu (hit w USA) kolejnej generacji ma być sprzedawany w prawie 100 krajach na 6 kontynentach - słowem stanie się być globalną limuzyną. Produkcja ruszy w wielu różnych zakładach, między innymi w Chinach oraz w dwóch fabrykach w Stanach Zjednoczonych.

Reklama

"Nowe malibu wprowadzi ten nagradzany model marki Chevrolet na kolejne rynki i zostanie zaprezentowane publiczności, która do tej pory nie miała okazji go poznać" - powiedziała Susan Docherty, wiceprezes GMIO ds. sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażnej. "Niezależnie, czy to będzie malibu sprzedawane w Ameryce Północnej, Południowej, Europie, Azji, Afryce czy Australii, będzie to zawsze auto zaprojektowane od podstaw pod kątem wymagań klientów na całym świecie."

Inne

Producent pokaże to auto równocześnie na scenie salonu samochodowego w Szanghaju i na profilu Chevroleta na Facebooku. Zanim jednak to nastąpi Chevrolet daje przedsmak nowości i ujawnia fragment nowego modelu malibu na zdjęciu. Więcej możemy zobaczyć na wirtualnej wizualizacji…

>>>Zobacz nowe malibu na filmie

Chevrolet malibu będzie napędzany rodziną czterocylindrowych silników z sześciostopniową skrzynią biegów. Prawdopodobnie zostanie zbudowany na tej samej platformie co opel insignia (epsilon II)... Nowe auto wypełni lukę o epice. W karoserii mamy odnaleźć cytaty z camaro (tylne światła) i corvette - brzmi nieźle :)

Inne

W 2010 roku Stanach Zjednoczonych poprzednia generacja malibu była najlepiej sprzedającym się autem marki Chevrolet (i koncernu General Motors) - niemal 200 tys. sprzedanych egzemplarzy.

Globalny segment, w którym będzie konkurowało nowe malibu reprezentuje 9 procent - czyli ponad 5,7 miliona pojazdów sprzedanych na świecie w 2010 roku. Począwszy od roku 2008 sprzedano na świecie ponad 600 tys. egzemplarzy tego modelu. Malibu rok modelowy 2013 reprezentuje ósmą generację aut produkowanych od roku 1964.