VW 18 kwietnia zamierza bowiem przedstawić światu Beetla w całkowicie nowej odsłonie. Premiera nowego Beetla odbędzie się niemal jednocześnie w Szanghaju, podczas ekskluzywnej imprezy MTV Sound System poprowadzonej przez VJ’a z MTV oraz w Nowym Jorku i Berlinie podczas koncertów MTV World Stage.

W Nowym Jorku wystąpi grupa The Black Eyed Peas, oprócz znanych przebojów zagra utwory ze swojego najnowszego albumu "The Beginning".

W Berlinie impreza z cyklu MTV World Stage odbędzie się w hali E-Werk, na której zagości belgijski duet 2manydjs.

"Beetle jest ikoną w świecie motoryzacji, tak jak MTV w świecie muzyki. W ramach porozumienia marketingowego z stacją MTV, wraz z premierą nowego modelu dotrzemy bezpośrednio do klientów oraz fanów Volkswagena na całym świecie. Jesteśmy przekonani, że niepowtarzalny design w połączeniu z nowoczesnymi technologiami zostanie dobrze odebrany przez klientów." - powiedział Luca de Meo, szef marketingu grupy Volkswagen.

Jak zapowiadają ludzie z VW nowy Beetle będzie nawiązywał do poprzednich generacji i połączy klasyczny wygląd słynnego Garbusa z dzisiejszymi rozwiązaniami technicznymi. Auto ma dostarczyć więcej przyjemności z jazdy plus ogromne możliwości indywidualizacji.