Z takim potencjałem pierwsze 100 km/h samochód załatwia w 3,9 sekundy. Licznik zatrzymuje się dopiero przy... 320 km/h! Diabelskie osiągi...

Reklama

"Wyścigi i osiągi stanowią korzenie Chevroleta. Ta tradycja kontynuowana jest do dziś dzięki Corvette" - powiedział Rick Scheidt, wiceprezes marketingu Chevroleta. "Centennial Edition nie jest tylko prezentem z okazji naszych setnych urodzin, ale ponownie kieruje Corvette w stronę nowego pokolenia fanów sportowych samochodów."

Inne / GM

Pakiet Centennial Edition dostępny będzie już latem we wszystkich modelach Corvette - w tym Grand Sport, Z06 i ZR1.

Chevrolet wystawił Corvette Z06 Centennial Edition na licytację podczas aukcji Barrett-Jackson dla kolekcjonerów samochodów w West Palm Beach na Florydzie. Pieniądze zostały przekazane na rzecz Fundacji Austin Hatcher, zajmującej się leczeniem raka u dzieci. To setna Corvette 2012 prosto z linii produkcyjnej z numerem fabrycznym samochodu kończącym się cyframi "00100".

Inne / GM

Pakiet Centennial Edition dostępny jest wyłącznie z lakierem carbon Flash Metallic, satynowo-czarnymi znakami graficznymi oraz obręczami kół w kolorze czarnym Centennial Satin i czerwonymi zaciskami hamulców. Obręcze kół wykonane są z lekkiego aluminium i na obrzeżu posiadają cienką, czerwoną linię w modelu Z06.

Inne / GMObręcze kół są odpowiednio dopasowane do każdego modelu Corvette, nie wyłączając 18-calowych/19-calowych do Coupe, Kabriolet i Grand Sport i 19-calowych/20-calowych do Z06 i ZR1.

Pakiet Centennial Edition obejmuje również specjalne oznaczenia nawiązujące do sportowej historii Chevroleta. Graficzne logo z wizerunkiem Louisa Chevroleta znajduje się na słupkach, centralnych osłonach kół i na środku koła kierownicy. Na zagłówkach siedzeń również znajduje się wytłoczone logo "Centennial".

Inne / GM

Miłośnicy zauważą jeszcze jeden mały szczegół: tylko w pakiecie Centennial Edition historyczny znaczek ze skrzyżowanymi flagami został nieznacznie zmodyfikowany i w miejscu tradycyjnego symbolu kwiatu lilii posiada napis "100".

"Louis Chevrolet był nieustraszonym pionierem wyścigów, który zaprojektował również nasz pierwszy samochód" - powiedział Scheidt. "Corvette w naturalny sposób jest odpowiednia, aby uczcić ten fakt, jednocześnie tworząc nowy, fascynujący pakiet dla kierowców samochodów sportowych."

Inne / GM