Mądre głowy z Chevroleta zdecydowały, że model malibu (hit w USA) kolejnej generacji ma być sprzedawany w prawie 100 krajach na 6 kontynentach - słowem stanie się globalną limuzyną. Produkcja ruszy w wielu różnych zakładach, między innymi w Chinach oraz w dwóch fabrykach w Stanach Zjednoczonych.

Reklama

>>>Zamaskowany chevrolet malibu na filmie

"Niezależnie, czy to będzie malibu sprzedawane w Ameryce Północnej, Południowej, Europie, Azji, Afryce czy Australii, będzie to zawsze auto zaprojektowane od podstaw pod kątem wymagań klientów na całym świecie." - powiedziała Susan Docherty, wiceprezes GMIO ds. sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażnej.

Inne

Chevrolet malibu będzie napędzany rodziną czterocylindrowych silników z sześciostopniową skrzynią biegów. Prawdopodobnie zostanie zbudowany na tej samej platformie co opel insignia (epsilon II)... Nowe auto wypełni lukę o epice. W karoserii mamy odnaleźć cytaty z camaro (tylne światła) i corvette - brzmi nieźle :)

Wnętrze? Opublikowano dwa zdjęcia - widać na nich, że twórcy auta powtórzyli sprytną sztuczkę ze schowkiem pod panelem audio - tak jak w vanie orlando.

Inne

W 2010 roku Stanach Zjednoczonych poprzednia generacja malibu była najlepiej sprzedającym się autem marki Chevrolet (i koncernu General Motors) - niemal 200 tys. sprzedanych egzemplarzy. Globalny segment, w którym będzie konkurowało nowe malibu reprezentuje 9 procent - czyli ponad 5,7 miliona pojazdów sprzedanych na świecie w 2010 roku. Począwszy od roku 2008 sprzedano na świecie ponad 600 tys. egzemplarzy tego modelu. Malibu rok modelowy 2013 reprezentuje ósmą generację aut produkowanych od roku 1964.

Inne