Nowy model w rodzinie Volvo - V60 pojawił się na rynku pod koniec 2010. I to właśnie ten samochód wybrano do prac na koncepcyjną hybrydą. Jak zachwalają inżynierowie V60 Plug-in to trzy samochody w jednym – ekskluzywna limuzyna, sportowe kombi i elektryczne auto miejskie. 

To także pierwszy samochód w historii Volvo, z emisją CO2 na poziomie 50 g/km, i zużyciem paliwa na poziomie 1,9 l/100 km. Przy wykorzystaniu tylko i wyłącznie energii elektrycznej auta może pokonać 50 km.

Przednie koła hybrydy V60 będą napędzane przez pięciocylindrowy silnik turbodiesla D5 o pojemności 2,4 litra i mocy 215 KM, z maksymalnym momentem obrotowym na poziomie 440 Nm. Z kolei tylna oś została wyposażona w elektryczny napęd ERAD (Electric Rear Axle Drive) o mocy 70 KM. Napęd elektryczny jest zasilany litowo-jonową baterią o pojemności 12 kWh. Samochód wyposażono także w sześciobiegową automatyczną skrzynię biegów.

"By prawdziwi miłośnicy motoryzacji zaczęli myśleć w sposób ekologiczny, należy zaproponować im możliwość prowadzenia samochodu ekologicznego ze sportowym zacięciem. Hybryda V60 posiada wszystkie cechy prawdziwego sportowego kombi. My tylko nieco podkręciliśmy to auto za pomocą nowoczesnych technologii" - powiedział Stefan Jacoby, prezes Volvo Cars.

Hybryda Volvo V60 zostanie zaprezentowana podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie. Z kolei jego produkcja rozpocznie się w 2012 roku.