Rywalizacja o tytuły mistrzów Polski w markowych wyścigach cee`d Lotos Cup i Picanto Lotos Cup z roku na rok staje się coraz bardziej międzynarodowa (wszystko rozpoczęło się w 2006 roku). W sezonie 2009 tylko dwie rundy rozegrane zostaną na jedynym polskim torze wyścigowym w Poznaniu, pozostałe na obiektach zagranicznych.

Inauguracyjne wyścigi, podobnie jak w dwu poprzednich sezonach odbędą się na Węgrzech na słynnym Hungaroringu (8-10.05.2009). W czerwcu barwny korowód Kii pojawi się na niemieckim torze Hockenheim a dwa miesiące później w Moście (Czechy). Zakończenie rozgrywek odbędzie się, tak jak w roku ubiegłym, na torze w Brnie.

>>>Dziewczyny, wyścigi i... beton

"Przystępujemy do czwartej edycji wyścigowych pucharów firmowanych przez markę KIA w szczególnie trudnej sytuacji kryzysu gospodarczego. Zawirowanie na rynkach finansowych i nieuzasadnione sytuacją ekonomiczną zmiany kursów walut sprawiają, że kontynuacja naszego sportowego przedsięwzięcia wymaga wielkiej determinacji i znacznie większego wysiłku niż poprzednie edycje. Uznaliśmy, że dotychczasowe sukcesy serii wyścigów Kia Lotos Cup i wielkie nadzieje, jakie wiążą z tą rywalizacją zawodnicy stanowią dla nas zobowiązanie do kontynuacji przedsięwzięcia. Pomimo trudności jedziemy dalej, i wbrew kryzysowi, jedziemy szybciej." - powiedział Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska.

Lista zgłoszeniowa do pucharu cee'd Lotos Cup to 22 zawodników, wśród nich jest jedna kobieta. Tytułu mistrza będzie bronić Łukasz Błaszkowski. Za kierownicą mniejszych picanto chce rywalizować 30 kierowców, w tym trzy dziewczyny. Walka o laur mistrza tej klasy zapowiada się ciekawie, bowiem Zbigniew Łacisz zeszłoroczny triumfator w sezonie 2009 spróbuje swych sił za kierownicą większego cee’da - nie ma kota więc myszy będą harcować?

Punktacja zostaje bez zmian. Tak jak w latach ubiegłych za zwycięstwo przyznawanych będzie 50 punktów, za drugie miejsce 45, trzecie 42, kolejne pozycje punktowane będą odpowiednio 40, 38, 36 i tak dalej, za każdą kolejną pozycję o dwa punkty mniej, natomiast kierowcy zajmujący miejsca od 17. do 30. będą otrzymywać o jeden punkt mniej.

Mimo wszechobecnego kryzysu o którym mówi Wojciech Szyszko na najszybszych w stawce czekają atrakcyjne nagrody. Najlepsi kierowcy kolejnych wyścigów za miejsca od 1. do 15. otrzymywać będą nagrody finansowe, zwycięzcy obu pucharów dostaną samochody - w cee’d Lotos Cup za pierwsze miejsce - samochód kia cee’d, za drugie miejsce - 30 tys. złotych lub nagroda rzeczowa o takiej wartości i za trzecie miejsce - 15 tys. złotych lub nagroda rzeczowa o takiej wartości.

>>>Te wyścigi są sexy! Nie wierzysz?

W Picanto Lotos Cup również finansowo nagradzani będą kierowcy zajmujący miejsca od 1. do 15., a najlepsi w końcowej klasyfikacji otrzymają: za pierwsze miejsce - samochód kia picanto, za drugie miejsce - 20 tys. złotych lub nagrodę rzeczową o takiej wartości i za trzecią lokatę - 10 tys. złotych lub nagrodę rzeczową o takiej wartości. Jak widać jest o co walczyć!

Kalendarz wyścigowy Kia Lotos Cup 2009:

8-10.05.2009 - Hungaroring, Węgry

29-31.05.2009 - Poznań

19.-21.06.2009 - Hockenheim, Niemcy

7-9.08.2009 - Most, Czechy

11-13.09.2009 - Poznań

16-18.10.2009 - Brno, Czechy