Chevrolet cruze otrzymał od jury złożonego z dziennikarzy motoryzacyjnych ze Środkowej i Wschodniej Europy tytuł "AUTOBEST 2010". Żurnaliści z 15 krajów przyznali cruze’owi pierwsze miejsce w kategorii "najlepszy zakup" ("best buy"), a konkurencję stanowiły hyundai i20, skoda yeti i volkswagen polo.

>>>Chevrolet Spark - koniec nudnej motoryzacji

Reklama
Inne

Jury przyznawało punkty w 13 kryteriach - stylistyka i parametry techniczne, prowadzenie, zużycie paliwa, wpływ na środowisko, przestronność. Były też punkty za szczególne znaczenie na wschodzących rynkach Środkowej i Wschodniej Europy - na przykład rozbudowana sieć dystrybucji i łatwa dostępność części zamiennych i akcesoriów.

Przewodniczący jury nagrody AUTOBEST, Ilja Seliktar, powiedział w imieniu kapituły, że "Cruze stanowi najlepszy zakup spośród wszystkich samochodów w regionie" i dodał, że kompaktowy sedan Chevroleta został "ogólnym zwycięzcą dzięki doskonałemu stosunkowi wartości do ceny."

>>>Nowy Chevrolet pędzi do Polski!

Ciekawostka - nowy chevrolet od rozpoczęcia sprzedaży na polskim rynku w kwietniu 2009 roku do końca listopada skusił 448 kierowców. To ponad dwa razy więcej niż jego poprzednika, Chevroleta Lacetti sedan, którego sprzedaż w porównywalnym okresie 2008 roku wyniosła 217 sztuk.

Przypominamy, że niedawno Euro NCAP przyznało nowemu Chevroletowi Cruze pięć gwiazdek w ocenie bezpieczeństwa. Według Euro NCAP Cruze otrzymał 79 punktów na 100 możliwych, co czyni go jednym z najbezpieczniejszych modeli w tej klasie samochodów osobowych. Cruze osiągnął 96 procent ochrony dorosłych pasażerów, co plasuje go na drugim miejscu w tym roku, bijąc na głowę wszystkie testowane samochody klasy premium.

>>>Wpadka Toyoty. Chevrolet niczym stalCruze uzyskał maksymalną notę 16 punktów w teście przy zderzeniu czołowym oraz maksymalną notę 8 punktów w teście przy zderzeniu bocznym z ruchomą deformującą się przeszkodą.Cruze jest pierwszym samochodem osobowym, który otrzymał maksymalne oceny w obu testach zderzeniowych, odkąd Euro NCAP zaczęło przeprowadzać te testy w 1997 r.

Zdaniem kapituły "AUTOBEST" najlepszą firmą motoryzacyjną 2009 roku jest Hyundai Motor Europe, zaś najbardziej zielony producent to Mitsubishi i jego elektryczny i-MIEV.