Inne
Reklama

Ślamazarny sznur aut na "wylotówkach" z miast da się jeszcze jakoś znieść, ale paraliż prostej drogi jest irytujący. Najczęściej powodują go manewry drogowców - rozkopana nawierzchnia, zwężenia i ruch wahadłowy.

Kliknij niżej i sprawdź, gdzie czekają Cię utrudnienia...

p

Akcja "Znicz 2009" trwa! "Policjanci zwracają szczególną uwagę na kierowców jadących z nadmierną prędkością. Badają również ich trzeźwość, stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. Wykorzystane zostaną policyjne wideorejestratory zarówno w radiowozach oznakowanych, jak i nieoznakowanych" - zapowiedziała Agnieszka Hamelusz z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

>>>Omiń korki z magazynem "Auto Świat"

>>>Zero litości dla pijaków i piratów drogowych

>>>Zobacz, ile zapłacisz za piracką jazdę

Policja przypomina, że w związku ze świętem, w rejonach cmentarzy a nawet na głównych drogach może być wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu. "Nie jedźmy na pamięć. Zwracajmy uwagę na znaki drogowe. Pamiętajmy również o tym, że polecenia policjanta kierującego ruchem są ważniejsze od sygnałów świetlnych i znaków drogowych. Jeżeli policjant zabroni wjazdu, to nie ma czasu na dyskusje i wdawanie się w polemikę. Trzeba stosować się do poleceń" - mówi Hamelusz.

>>>Uważaj! Tu łapie drogówka

Dlatego, żeby stracić jak najmniej czasu zobacz, gdzie możesz utknąć w korku. Spokoju i szerokiej drogi...

>>>Pobierz mapę utrudnień drogowych - cz. 1
>>>Pobierz mapę utrudnień drogowych - cz. 2

Informuj nas o sytuacji na drodze za pośrednictwem serwisu Infooko.pl - czekamy na zdjęcia!