Ciężarówka blokuje obwodnicę Bolkowa. Wszystko przez silny wiatr

Trudne warunki na drogach Dolnego Śląska. Około godziny 10, na drodze krajowej nr 3 w Bolkowie silny wiatr przewrócił na bok ciężarówkę. Pojazd leżący na boku w poprzek jezdni blokuje obwodnicę miasta.

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze, droga na miejscu zdarzenia jest nieprzejezdna, a na miejscu działają służby.

Reklama

Trudne warunki na drogach. Uwaga na podmuchy wiatru

Reklama

Kierowcy powinni więc omijać zablokowany odcinek krajowej "trójki", ale uważać na warunki pogodowe muszą w całym kraju. IMGW wydało ostrzeżenia o silnych podmuchach wiatru - obecnie obejmują one całą południową część kraju, a także północny zachód i wybrzeże - od Świnoujścia do Elbląga.

Alerty IMGW obejmują dużą część kraju / IMGW / IMGW

– Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 85 km/h, z południowego zachodu – podał Instytut.

Uwaga na wiatr i marznące opady

Oprócz wiatru, kierowcy głównie na północnym wschodzie i południowym wschodzie kraju muszą mierzyć się z marznącymi opadami. To zjawisko zwiększa ryzyko powstawania gołoledzi, która stanowi wyjątkowo niebezpieczne zagrożenie dla kierowców - warto więc zdjąć nogę z gazu i dostosować prędkość jazdy do wymagających warunków.

Gołoledź, wypadek drogowy / Policja / materiały prasowe