Koniec jazdy na światłach w dzień przez cały rok? Pismo jest już u ministra

| Aktualizacja:

Jazda na światłach mijania w dzień przez cały rok przestanie być obowiązkowa? To nie jest żart. Takiej rewolucji chcą posłowie, którzy w tej sprawie napisali do ministra infrastruktury. Powołują się na badania.

wróć do artykułu
  • ~^§^
    (2019-08-04 23:01)
    Prosta zasada: światła włączone = samochód w ruchu. Znów wróci plaga kierowców oceniających „zmierzch” wedle widzi-misię: «po co włączać — przecież ja widzę». Nowelizacja do kosza!
  • ~Benzen
    (2019-08-04 20:48)
    Rozsądek przy kiepskich warunkach podpowiada - badź widoczny. Włączone światła to oczywieście większe spalanie i emisja, nie ma co dyskutować. Po rozum do głowy.....
  • ~LED
    (2019-08-04 17:28)
    Ręce precz od świateł. Trzeba być niespełna rozumu, żeby wnioskować o zniesienie obowiązku używania świateł. Ps. Chłopaki na wylocie, więc stają na głowie, żeby wystartować w kolejnych wyborach. Tylko, kto ich przyjmie?
  • ~SSamuraj
    (2019-08-04 13:11)
    Najlepiej to niech zniosą ograniczenia prędkości w mieście, niech sie ludzie pozabijają
  • ~Otton
    (2019-08-04 07:17)
    Sklerotycy i niedzielni kierowcy którzy zapłacili 100 zł mandatu i stracili 2 punkty się odezwali . Właśnie dla Was przepis obowiązuje przez cały rok bo jeździlibyście znowu bez świateł we mgle i prawie po ciemku twierdząc że jeszcze dobrze widać !!!
  • ~Gość
    (2019-08-03 18:50)
    Napewno będzie lepsze jeżdżenie bez świateł niz co nie którzy kupują chińskie ledy do "jazdy dziennej" Pozdrawiam
  • ~szofer
    (2019-08-03 08:28)
    Bardzo dobrze,że chcą zlikwidować głupotę! Wystarczy obliczyć ilość wydzielanego ciepła z samochodów to mamy jasny obraz.Jak piszą niektórzy,że nie widzi samochodu no to do lekarza na badanie albo oddać Prawo Jazdy! Jeżdżę 50 lat samochodem i jakoś widziałem dawniej samochody bez świateł,pieszych również.Dla tych co nie widzą samochodu bez świateł to i pieszego również nie zobaczą,a to już tragedia!
  • ~Pffhee
    (2019-08-03 07:09)
    Dla mnie światła używane w dzień są ok. Widać z daleka zwłaszcza srebrne samochody
  • ~przypadkowa
    (2019-08-02 22:34)
    "Trio poselskie" prawdopodobnie nieczęsto wciela się w role kierowców, stąd te wnioski. Byłabym przeciwna zniesieniu obowiązku jazdy z włączonymi światłami. Sama nazwa wskazuje: światła mijania są to światła do jazdy dziennej. Źle ustawione światła rażą głównie nocą, nie w ciągu dnia. Bez włączonych świateł auta często zlewają się z otoczeniem. Tyle w temacie z mojego punktu widzenia.
  • ~Leon Z
    (2019-08-02 22:16)
    NARESZCIE! Światła w dzień to kompletny nonsens. Austriacy dawno to odkryli, ale Polandczycy jak zawsze 100 lat za Murzy... przepraszam, Afrykańczykami.
  • ~a-go
    (2019-08-02 22:04)
    Na jakie badania się powołują? Kto ich badał? Psychiatra? Pragną udowodnić, ze samochód ze światłami nie jest lepiej widoczny?
  • ~problemy na miarę szejmu
    (2019-08-02 18:20)
    Krok w dobrą stronę ale zbyt asekuracyjny. Trzeba od razu zrezygnować ze świateł w dzień ale i w nocy. A optymalna byłaby rezygnacja także ze świateł stop, kierunkowskazy itd itp. Pozostawić tylko oświetlenie w telefonach bo bez nich żyć się nie da...
  • ~heh
    (2019-08-02 16:55)
    ktoś wreszcie zrobi porządek z żarówkowym lobby XD
  • ~nizz
    (2019-08-02 16:06)
    Noooooooooooo nareszcie, ktoś mądry w koncu powiedział dośc spalaniu drogiego paliwa i niszczenia elektryki samochodu. Brawo.
  • ~old 62
    (2019-08-02 15:51)
    A może zrobić tak,jak to było dawniej. Od października do marca włącznie jazda na światłach jest obowiązkowa,a w pozostałe miesiące nie jest.Wiadomo,że gdy będzie brzydka pogoda to dla własnego bezpieczeństwa włączymy światła nawet w lipcu. Bardzo dziwnie to wygląda,gdy obecnie w miastach przygranicznych z Niemcami my jeździmy latem na światłach,a oni nie.
  • ~DAn
    (2019-08-02 14:35)
    Rozum śpi, gdy lobbing producentów aut elektrycznych! Kosztem bezpieczeństwa 10 km dalej...
  • ~Sc
    (2019-08-02 13:45)
    Jestem wielka zwolenniczka włączania świateł w ciągu dnia. W sytuacji gdy np musimy opierać się na widoku z lustra, lub gdy widoczność częściowo zasłaniają np drzewa, samochody z włączonymi światłami są dużo bardziej widoczne. O sytuacjach gdy lustro zaparuje już nie wspomnę.
  • ~Heniek
    (2019-08-02 13:26)
    Światła w dzień to zaśmiecanie krajobrazu.
  • ~Kierowca
    (2019-08-02 12:24)
    Jestem za jazda na światłach!!!
  • ~Nickiewicz
    (2019-08-02 10:56)
    Slepym, ktorzy nie widza w dzien nie nalezy dawac prawa jazdy. A teraz policzmy krotko - swiatla mijania to takze swiatla z tylu i wewnatrz samochodu (wskazniki) - policzmy ze to tylko 100 Watow. Zalozmy ze po drogach w samej Polsce porusza sie w dzien milion samochodow. Czyli w d..pe idzie 100 Megawatow przez powiedzmy 10 godzin, czyli jedna gigawatogodzina - przeliczcie to sobie drodzy ekolodzy chocby na CO2. A tezaz mozemy zaczac dyskutowac o calej Europie. :-)