Im więcej aut na prąd, tym większe zapotrzebowanie na energię. Czy grozi nam jeszcze gęstszy smog?

Im więcej aut na prąd, tym większe zapotrzebowanie na energię. Tylko jak mamy ją produkować, by nie oddychać jeszcze gęstszym smogiem, i jak ją przesyłać, by sieć wytrzymała ogromne przeciążenie.

wróć do artykułu
 • ~gigi
  (2018-01-31 16:36)
  miejmy nadzieje, ze dzieki temu bedzie wieksza konkurencja w sektorze energetycznym iktora bedzie mocniej zabiegac o klienta. na te chwile najlepsza oferte ma chyba dosc nowy gracz - Axpo. licze na dalsze obnizki cen, choc juz jest niezle ;)
 • ~m-53
  (2018-01-24 08:28)
  Jak widzę w prasie tzw. głównego nurtu skończyły się zachwyty nad elektromobilnością. Zapewne to przypadek, zupełnie przypadkowa zbieżność w czasie - ale nastąpiło to w momencie ogłoszenia programu przez wraży rząd pisowski. Nastąpił nagle wysyp artykułów dowodzących, że żaden autobus ani samochód nigdy się nie zwróci, że będzie więcej smogu itd. P.S. Nie jestem fanem elektryków.
 • ~ulisse
  (2018-01-12 12:14)
  Auta będą ładowane nocą kiedy prąd jest dostępny w nadmiarze, dodatkowo powinno się wprowadzic możliwość użycia części akumulatora w aucie (np 5%) jako magazyn energii dla całej sieci "smart grid".
 • ~Trv
  (2018-01-12 11:44)
  Zgadzam sie @md przemysl nie jest źródłem smogu. Wiekszosc smogu powstaje ze spalin samochodow i ogrzewania domow kominkami na drewno i piecami na wegiel. Do tego dochodza jeszczcze ciemni ludzie palacy w piecykach czym sie da i lokalizacje miast w kotlinach bez przewiewu. W trojmiescie nie ma smogu bo ciagle wieje ;)
 • ~ajax
  (2018-01-12 11:38)
  Co będzie jak w wyniku tej "elektrycznej rewolucji" drastycznie spadnie konsumpcja paliw płynnych, które stanowią znaczącą część dochodów budżetu państwa?!Większe zyski ze sprzedaży energii elektrycznej zrekompensują ubytek pieniędzy ze sprzedaży paliw płynnych?Czy zastanawiano się nad tym problemem?
 • ~md
  (2018-01-12 11:28)
  Elektrownie mają skuteczne filtry i nie są zlokalizowane w obszarze zurbanizowanym miast.

Może zainteresować Cię też: