Minister edukacji narodowej Anna Zalewska wybrała się do Sieradza na otwarcie sali gimnastycznej w szkole integracyjnej.

Reklama

I pewnie ta tym informacja by się zakończyła, gdyby nie zdjęcie jakie zamieścił w sieci poseł Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk.

- Tak w Sieradzu parkuje Minister Anna Zalewska. Parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych chyba z edukacją niewiele ma wspólnego - napisał polityk PO.

Co na to Biuro Ochrony Rządu?

- Decyzją Szefa Biura Ochrony Rządu gen. Tomasza Miłkowskiego, wszczęto postępowanie wyjaśniające w sprawie nieprawidłowości podczas manewru parkowania pojazdu służbowego BOR na miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych, do którego doszło 26 kwietnia 2017 roku w miejscowości Sieradz - poinformował kpt. Grzegorz Bilski z Zespołu Komunikacji Medialnej i Społecznej BOR.

Reklama

Dodał, że Biuro Ochrony Rządu - tu cytat - pragnie wyrazić ubolewanie, iż ewentualne nieprawidłowości mogły przyczynić się do negatywnego odbioru inicjatywy Minister Edukacji Narodowej Pani Anny Zalewskiej, związanej z udziałem w otwarciu sali gimnastycznej w lokalnej szkole integracyjnej.

Kara dla kierowcy?

W myśl przepisów kierowcy za nieuprawnione parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych grozi mandat w wysokości 500 zł i 5 pkt. karnych.

Gdy będziemy się posługiwać w sposób nieuprawniony kartą dla niepełnosprawnych i parkować na miejscu wydzielonym, policjant wypisze 800 zł mandatu i na konto wpadnie karę 5 punktów karnych. Samo nieuprawnione posługiwanie się kartą dla niepełnosprawnych to kara w wysokości 300 złotych.

Dodatkowo samochód może zostać odholowany na parking policyjny. A to będzie związane z opłatą za wezwanie holownika i postój na parkingu policyjnym. Aktualnie koszt holownika dla samochodu do 3,5 tony to ok. 500 zł, a każda doba spędzona na parkingu policyjnym to koszt 39 zł.