Nie jeździsz autem, nie płacisz OC. Poseł Liroy-Marzec chce ułatwić życie kierowcom

| Aktualizacja:

Przepisy nie pozwalają na czasowe wyrejestrowanie samochodu czy innego pojazdu. A to wiąże się z opłacaniem obowiązkowego OC nawet za auto nieużywane. Wkrótce może się to jednak zmienić. Poseł Piotr Liroy-Marzec z Kukiz’15 złożył już w tej sprawie interpelację do ministra transportu.

wróć do artykułu
  • ~geślik
    (2017-05-23 21:30)
    PRZYNAJĘ rację! Po co za coś płacić jak nie jeżdzi? Już wsytarczy że samo OC kosztuje kosmiczne pieniadze. Yanosik chociaż pomysłał i w YU troche taniej
  • ~UK
    (2017-05-16 13:02)
    Co wy sobie myślicie PIS nie po to podwyższył składki na ubezpieczenia pojazdów w celu zwiększenia wpływów do budżetu, żeby teraz dawać mozliwość ich czasowego wyrejestrowania. Zapomnijcie o tym.
  • ~mjozwiak6
    (2017-03-27 20:50)
    Liroy i cały Kukiz kocham was, róbcie porządek z tym OC, jak n ie jeździsz to nie płacisz - proste jak struna!!!
  • ~Popieram
    (2017-02-26 11:19)
    Popieram. W Niemczech jakos można to dlaczego u nas nie? Powinna być nawet możliwość opłacania skąłdek tylko za dni robocze (bez sobót i niedziel) albo tylko za 1 dzień w tygodniu jak chcę podładować akumulator i żeby mi w zimie klocki nie przerdzewiały. Przecież to jest proste do weryfikacji
  • ~święty ck
    (2017-02-07 05:47)
    Brawo brawo i jeszcze raz brawo. W końcu ktoś pomyślał o zwykłym obywatelu.Jeśli mnie nie stać to nie płacę I nie jeżdżę. Prawo jest chore w tym kraju. Ale to jak większość polityków .
  • ~L
    (2017-01-13 08:19)
    A w związku z podwyżkami cen OC, powinien zostać zniesiony obowiązek tego typu ubezpieczania.
  • ~Jarx
    (2016-12-03 21:00)
    OC powinien mieć wykupiony Kierowca na siebie a nie na samochód. Zabierają zniżki za spowodowanie szkody, ale to nie samochód powoduje szkody a KIERUJĄCY! Dlaczego jak ktoś spowoduje szkodę jadąc moim samochodem /pożyczony, czy kradziony/ tracę zniżki, a jak mam np 2-3 auta zarejestrowanie na siebie to zniżki lecą przy wykupieniu OC na każde auto. Ten system jest chory!!! Mi się osobiście takie rozwiązanie wydaje rozsądniejsze, mimo że jak mamy sytuację że w rodzinie jest jeden samochód a więcej kierowców, to patrząc na to co się dzieje wokół to widzę, że prędzej czy później kupowany jest drugi samochód albo jakiś rupieć więc wpada 2 OC. Takie rozwiązanie ma jeszcze jeden plus, bo jak maiłbym wykupione takie ubezpieczenie personalnie to za spowodowanie szkody komunikacyjnej będąc pieszym, rowerzystą czy jadąc na rolkach nie zrujnuje mojej kieszeni. Jest jeszcze kilka + ale nie chce mi się już pisać.
  • ~Pagos
    (2016-12-03 09:11)
    Wyjezdzajac z granice pozostawilem moja zabytkowa niunie w garazu,przez 3 lata musialem placic oc,sami doprowadzaja do kombinowania,chore panstwo!!!
  • ~Michał
    (2016-12-02 21:40)
    Brawo Leroy. Jestem właścicielem 12 samochodów z epoki PRL i niestety żeby nie płacić OC za ich stanie w garażu musiałem przechodzić kosztowne procedury wpisywania do rejestru zabytków. Dla mnie to już za późno ale lepiej późno niż wcale. Brawo.
  • ~out
    (2016-12-02 19:12)
    a od kiedy wchodzi ustawa o robieniu obowiazkowym przegladu samochodu
  • ~S1
    (2016-12-02 17:43)
    Choć jeden co normalnie myśli.
  • ~Aro
    (2016-12-02 15:31)
    Wszystko fajnie ale jak to przejdzie to nie wyobrażam sobie podwyżek i tak już masakrycznie wysokich składek OC a jak wiadomo nie poruszające się pojazdy nie powodują szkód i jest to bardzo na rękę ubezpieczycielom... Za chwilę bidny Kowalski przy full zniżkach za małe auto będzie musiał oddać ze 3x 500+
  • ~KIELCE KIELCE
    (2016-12-02 14:38)
    Liroy to poseł petarda !!!
  • ~pab
    (2016-12-02 10:16)
    Głosowałem na nich. I po raz pierwszy się nie zawiodłem.
  • ~Norbi
    (2016-12-02 09:59)
    W końcu Liroy się obudził z letargu i zaczął coś sensownego robić!!! Liroy- nie daj się, do przodu!!!
  • ~dde
    (2016-12-01 13:56)
    Brawo Panie Posle. Nareszcie ktos o tym pomyslal aby cos z tym zrobic. Obecnie panstwo przymusem wymusza oplacenie uslugi z ktorej ktos byc moze nie potrzebuje i nie chce korzystac.
  • ~Arot
    (2016-11-26 23:35)
    Taka zmiana to nie zmiana. W normalnych krajach ubezpieczony jest kierowca, anie auto. Auto samo nie jeździ!!! Powinno się podjąć inicjatywę aby tak zmienić przepisy.
  • ~mnich
    (2016-11-20 15:38)
    Odp. dla ~jaco...dziwi mnie 5 czerwonych łapek w dół..Czyżby opozycja miała w tym interes/wł. firm ubezpieczeniowych/..!?
  • ~Radolf
    (2016-11-10 16:11)
    Kocham Liroya :)
  • ~Jan
    (2016-11-09 14:32)
    Aż się prosi nie placic ubezpieczenia za przyczepe kempingowa która stoi 11 miesięcy.

Może zainteresować Cię też: