Pod koniec kwietnia wybór przez Biuro Ochrony Rządu oferty dilera BMW zaskarżył do Krajowej Izby Odwoławczej dostawca Audi, firma Porsche Inter Auto Polska, z której limuzyny pierwotnie zostały wybrane.

Reklama

Spółka oferująca w przetargu BOR 20 nowych audi A8L zarzucała przedstawicielowi bawarskiej marki, że jego propozycja "nie odpowiada zapisom w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia" (tutaj więcej informacji na ten temat >>>). Teraz Krajowa Izba Odwoławcza wydała wyrok w tej sprawie.

- Odwołanie Porsche Inter Auto Polska (red. diler Audi) zostało oddalone - powiedziała dziennik.pl Justyna Tomkowska, rzecznik prasowy KIO. - Izba uznała, że wykonawca Auto Fus prawidłowo zaoferował świadczenia gwarancyjne i serwisowe, zgodnie z wymogami specyfikacji. Dodatkowo wykonawca zaoferował pakiet serwisowy jako element nadmiarowy, nieoceniany w ramach kryteriów oceny ofert, który nie ograniczał wcześniejszych deklaracji. Złożone w tej sprawie wyjaśnienia w toku postępowania były wystarczające - wyjaśniła Tomkowska.

Przedstawicielka KIO zaznaczyła, że stronom przysługuje złożenie skargi na orzeczenie, choć oczywiście zamawiający, czyli BOR może zawrzeć umowę z uwagi na oddanie odwołania.

Jeśli BOR zdecyduje się podpisać umowę z dilerem BMW (Auto Fus z Warszawy) na dostarczenie 20 nowych limuzyn - to w rządowych garażach pojawi się flota modeli serii 7 w wersji przedłużanej z napędem na cztery koła (750Li xDrive).

BMW / Fabian Kirchbauer