Jak dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna", do Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie Porsche Inter Auto Polska na wybór oferty BMW. To zaś oznacza, że Biuro Ochrony Rządu nie może podpisać umowy z dilerem BMW. Tymczasem limuzyny mają być dostarczone do 20 czerwca, czyli już powinny być montowane. Nie są to bowiem seryjne pojazdy - przygotowuje się je pod konkretne wymagania, mocno zresztą wyśrubowane.

Reklama

Czy w tej sytuacji BOR zdąży z zakupem? Nie wiadomo, wiele będzie zależeć od rozstrzygnięcia KIO. To zapadnie nie wcześniej niż 9 maja, gdyż na ten dzień wyznaczono termin rozprawy.

- Na mocy ogłoszonego wyroku - czyli odrzucenia lub podtrzymania odwołania przeprowadzone zostaną dalsze czynności przewidziane przepisami ustawy Prawo Zamówień Publicznych - powiedziała portalowi dziennik.pl Natalia Markiewicz, rzecznik prasowy BOR.

Jak Porsche Inter Auto (diler m.in. Audi) uzasadnia swoją skargę wniesioną do KIO?

- Odwołujący uważa, że oferta Auto Fus (red. diler BMW) nie odpowiada zapisom w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, w szczególności przewiduje ograniczenia w zakresie czynności serwisowych (co do rodzaju tych czynności), jak również uzależnia serwis od limitu przebiegu kilometrów - wyjaśniła dziennik.pl Justyna Tomkowska, rzecznik prasowy Krajowej Izby Odwoławczej.

Reklama

Z SIWZ przedstawionych przy przetargu na 20 nowych aut dla BOR wynikało natomiast, że wykonawca miał zaoferować bezwarunkowe i nielimitowane usługi serwisowe w okresie gwarancji. Zdaniem Porsche Inter Auto oferta na samochody BMW powinna zostać odrzucona.

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ W GAZECIE PRAWNEJ>>>