Porsche świętuje kolejny kamień milowy w swojej ponad 75-letniej historii. Otóż niemiecka firma w rodzinnym Zuffenhausen już niebawem będzie produkować wszystkie oferowane dwudrzwiowe samochody sportowe. Właśnie dołącza do nich trzecia generacja modelu 718 cayman. Do połowy sierpnia Niemcy zamierzają jeszcze korzystać z fabryki w Osnabrucku, gdzie powstawały poprzednie generacje tego coupe.

W efekcie zmian produkcja wszystkich dwudrzwiowych aut sportowych w siedzibie Porsche do sierpnia wzrośnie do około 240 sztuk dziennie. Obecnie każdego dnia z taśm montażowych w zakładach w Zuffenhausen zjeżdża ponad 220 pojazdów.

Obecna generacja sportowych porsche z silnikiem umieszczonym centralnie to wyższa moc i rzadsze wizyty na stacjach paliw. Zdaniem konstruktorów to zasługa nowych 4-cylindrowych jednostek typu bokser z turbodoładowaniem. Po raz pierwszy coupe i roadster legitymują się tymi samymi zakresami mocy.

Bazowa odmiana osiąga 300 KM z pojemności 2 litrów, a bardziej sportowa wersja "S" z 2,5 litra generuje 350 KM. To o 25 KM więcej niż w poprzednikach. W ocenie inżynierów Porsche średnie zużycie paliwa spadło z 8,1 do 6,9 l/100 km.

Nowy 718 Boxster pojawił się u dilerów Porsche z końcem kwietnia 2016 roku. A modele 718 cayman i 718 cayman S można już zamawiać. Na rynku europejskim pojawią się pod koniec września 2016.