Pięć goli w dziewięć minut - tak Robert Lewandowski rozsmarował VfL Wolfsburg. Polski napastnik Bayrenu Monachium strzelił też najszybszego hat tricka w Bundeslidze. Jednak to nie był koniec atrakcji.

- W całym tym szaleństwie znaleźliśmy dziś czas na wizytę w Audi! 5 okrążeń w 9 minut - poinformował Lewandowski. Piłkarze i trenerzy Bayern Monachium po zwycięskim meczu z pojawili się na torze testowym Audi w Neuburg - najgłośniejszy aplauz na powitanie zebrał Polak.

W ośrodku testowym niemiecki producent postawił przed klubem z Bawarii 50 aut. Piłkarze mogli wybierać z całej gamy marki z Ingolstadt. Najczęściej decydowali się na najbardziej sportowe modele. Robert Lewandowski odebrał kluczyki do audi RS 7 sportback.

Osiągi jak w motocyklu

Sercem auta Roberta Lewandowskiego jest widlasty doładowany ośmiocylindrowy silnik 4.0 TFSI o mocy 560 KM! Moment obrotowy 700 Nm dostępny jest w zakresie od 1750 do 5500 obr./min. Auto od 0 do 100 km/h katapultuje w 3,9 sekundy, a po wyposażeniu w opcjonalne pakiety Dynamic, jego prędkość maksymalną można zwiększyć z 250 do 280 lub nawet do 305 km/h.

Poza Robertem Lewandowskim audi RS 7 sportback wybrali także m.in. Franck Ribéry, Mario Götze i Javier Martínez. W sumie na ten model zdecydowało się ośmiu zawodników - w efekcie RS 7 stało się najpopularniejsze w Bayernie. W Polsce RS 7 sportback kosztuje od ok. 560 tys. zł. Na drugim miejscu jest RS 6 avant (od 533 tys. zł) - na ten model zdecydowali się między innymi Xabi Alonso, Manuel Neuer i trener Pep Guardiola.

Tom Kristensen, dziewięciokrotny zwycięzca 24-godzinnego wyścigu w Le Mans, zabrał Roberta Lewandowskiego na wyczynową przejażdżkę po torze.