- Nadchodzi zima, czas przewietrzyć garaż! - ogłosił na oficjalnym profilu na Facebooku Kuba Wojewódzki - Król TVN i zamieścił zdjęcie czerwonego ferrari, którego zdecydował się pozbyć. W ogłoszeniu uściślił, że to "oferta dla tych, co nie mają węża w kieszeni"…

Reklama

Cytujemy ogłoszenie: "Sprzedam FERRARI F12 Berlinetta. Rok produkcji 2015. Czerwony (Rosso Maranello). Stan idealny/pełna opcja wyposażenia. Auto do obejrzenia w Salonie Ferrari Warszawa, ul Nowy Świat 6/12. k."

Za ile do kupienia?

Po małym śledztwie udało się nam ustalić cenę samochodu sprzedawanego przez Wojewódzkiego. - Ten konkretny egzemplarz ferrari F12 berlinetta jest do kupienia w naszym salonie za 255 tys. euro netto. To około 1 mln 560 tys. zł brutto i z podatkami, ale cena podlega negocjacji. Auto jest bardzo dobrze wyposażone, na pokładzie są m.in. karbonowe kubełkowe fotele. Przebieg odrobinę ponad 13 tys. km - powiedział w rozmowie z dziennik.pl Michał Maske z Ferrari Warszawa.

Dziennik.pl zdobył też specyfikację auta showmana stacji TVN:

Ferrari

Sercem coupe z Maranello jest 6,3-litrowe V12, które produkuje 740 KM! Ponad 117 KM z litra pojemności. Maksymalny moment obrotowy to 690 Nm z których 80 proc. dostępne jest już od 2500 obr./min.

Ferrari sprzedawane przez Wojewódzkiego od zera do 100 km/h przyspiesza w 3,1 s. 200 km/h samochód pędzi po 8,5 s od startu. Prędkość maksymalna - 340 km/h.