Specjalny model forza focus RS wystąpił na prezentacji w towarzystwie Stiga z programu Top Gear stacji BBC, który pojawi się również w nowej grze Forza Motorsport 6 na konsole Microsoft Xbox One.

Reklama

Nowy focus RS to auto opracowane przez zespół inżynierów z Ford Performance. Samochód reprezentuje trzecią generację tego modelu w wersji RS.

Sercem najnowszego RS jest specjalnie opracowana jednostka EcoBoost o pojemności 2,3 litra i mocy 350 KM. Pod podłogą pracuje napęd wszystkich kół Ford Performance All-Wheel Driver. Jest też magiczny przełącznik wyboru trybów jazdy Drive Mode z pierwszym w branży trybem Drift oraz z funkcją kontroli startu Launch Control.

Ford dzięki współpracy z Microsoft będzie mógł promować supersportowy model GT - auto będzie jednym z bohaterów najnowszej gry Forza Motorsport 6 przeznaczonej na konsole Xbox. Zdjęcie najszybszego forda trafiło nawet na okładkę FM6.

Reklama

Nowy ford GT to popisowe dzieło inżynierów grupy Ford Performance. Pod aerodynamicznym nadwoziem z włókna węglowego pracuje silnik V6 EcoBoost z układem turbodoładowania.

Podwozie GT obejmuje wyścigową belkę skrętną oraz zawieszenie typu push-rod o regulowanej wysokości. Ponadto, auto zostało wyposażone w karbonowo-ceramiczne tarcze hamulcowe.

Nowy ford GT będzie jednym z najbardziej ekskluzywnych samochodów tej marki, sprzedawanym na całym świecie w ograniczonej liczbie egzemplarzy.