TYLKO W DZIENNIK.PL! Opinia biegłego sądowego w sprawie Krzysztofa Hołowczyca. Przekroczył prędkość, jechał 161 km/h

| Aktualizacja:

Jechał o ponad 40 km/h mniej niż szacowała drogówka, ale i tak o ponad 70 km/h więcej niż pozwala prawo - dziennik.pl dotarł do wniosków z opinii biegłego dotyczącej złamania przepisów drogowych przez Krzysztofa Hołowczyca. Drogówka twierdzi, że słynny kierowca drastycznie przekroczył dozwoloną prędkość. Rajdowiec mandatu nie przyjął i sprawa trafiła do sądu.

wróć do artykułu
 • ~Jarek
  (2017-02-09 12:38)
  Oczywiście masz pieniądze masz stanowisko to nic ci nie zrobią a jak jesteś zwykłym kowalskim to od razu ci prawko zabiorą i jeszcze do więzienia wsadzą a prawo mamy takie że jak np kowalski na 50 jechał by 200 i by kogoś potrącił to by poszedł na grube lata siedzieć no ale jak ktoś ma kasę ma stanowisko jest sławny to takiemu nic nie zrobią czytałem w internecie że drogówka ma nowe samochody 300 i 3 litrowy silnik czy to dużo moim zdaniem nie mój kolega ma audi z 1997 roku a ma tam silnik 4.2 benzyna 300 to wychodzi na to że drogówka nie dogoniła by samochodu 97 roku jak teraz samochody sportowe dopuszczone do ruchu drogowego mają po 1000km i silniki 8 albo 9 litrów a najszybszy samochód dopuszczony do ruchu drogowego na 1000km 8 litrowy silnik a predkość maksymalna to prawie 440 km h
 • ~buba kaka
  (2015-10-05 02:57)
  "zdobył opinię biegłego" - biegły to anonim?
  "Drogówka twierdzi" - policjanci też nie mają imion i nazwisk?
  "przygotowanej na zlecenie sądu" - chyba orzeka jakiś konkretny sędzia znany z imienia i nazwiska.
 • ~Wilk
  (2015-08-31 11:09)
  Chciałbym żeby mnie było stać na takiego prawnika ;)
 • ~heniek
  (2015-07-19 12:24)
  szanowny pan biegły sądowy chcąc zagłaskać policjantów zapominał dodać że wideorejstrator ( prędkościomierz kontrolny ) mierzy prędkość radiowozu i w sposób pośredni za pomocą czujników ABS zamontowanych w radiowozie mierzy średni odcinek pomiarowy radiowozu więc prędkość jednostkowa jak i średnia prędkość pojazdu zarejestrowana na monitorze wideorejstratora są prędkościami policyjnego radiowozu a nie poj. rzekomo namierzanego . Urządzenie to z uwagi na to że podczas rzekomego pomiaru prędkości nie mierzy odległości między pojazdami namierzanym i namierzającym nie jest w stanie nawet porównać prędkości obu pojazdów , a co dopiero zmierzyć. Ponadto pozostawiając pomiar odległości między pojazdami podczas pomiaru do dyspozycji policjanta dopuszcza się udziału w tym pomiarze osób trzecich co jest niedopuszczalnym i dlatego to urządzenie nigdy nie powinno dostać ani zatwierdzenia typu ani legalizacji i o tym powinien pan biegły sądowy powiadomić sąd w swej opinii , błąd pomiaru tym urządzeniem może być o wiele większy niż 40KM/h w opinii zostało stwierdzone że pomiaru dokonano prawidłowo i to jest prawda prawidłowo zmierzono prędkość radiowozu bo to urządzenie do tego służy, a co do p. Hołowczyca do pomiaru prędkości nie doszło bo nie można czyś takim zmierzyć coś czego nie widać . Szkoda tylko tych Sędziów ale są sami sobie winni, tak zapracowują na swoją opinię
 • ~heniek
  (2015-06-28 15:09)
  biegły sądowy stwierdził że pomiar wykonano prawidłowo ponieważ policjanci zmierzyli predkość radiowozu ponieważ prędkościomierz kontrolny z wideorejstratorem mierzy prędkość pojazdu w którym jest zamontowany i tak mówi ustawa oraz w sposób pośredni średnią prędkość pojazdu namierzanego... problem jest w tym że tego pomiaru policjanci dokonują za pomocą przetworników abs zainsalowanych w radiowozie więc pomiarowy odcinek drogi mierzony jest przez owe przetwrniki abs i mierzą one średnią prędkość radiowozu więc wyświetlane na ekernie wideorejstratora prędkości są pprędkościami radiowozu i o tym doskonale wie biegły sądowy więc prędkość którą przypisuje się p. Hołowczycowi pownna w opini tego pana wynosić 0 pan biegły sądowy opierając się na policyjnym nagraniu z wideo rejstratora chcąc obniżyć skutki pod publikę ogłosił że p.Hołowczyć jechał o40km/h mniej co w tej sytuacji nic nie zmienia dla pana Hołwczyca lecz w sposób nachalny broni tego co dokonali policjanci z nagrania które jest zamieszczone w internecie policja udowodniła sama że zmierzono prędkość pojazdu namierzanego za pomocą urządzenia które mierzy tylko prędkość radiowoze bo zmierzono prędkość pojazdu którego nawet nie było widać a wizerunek auta namierzanego ukazał się po zastosowaniu maksymalnego zoomu czyli przybliżenia co wg.instrukcji obsługi prędościomierza kontrolnego z wideorejstratorem jest nadużyciem podczas rzekomego pomiaru zoom kamery powinien znajdować się przynajmniej w pozycji spoczynku ( kopia instrukcji obsługi urządzenia pomiarowego powinna znajdować się w aktach sprawy) i o tym też powinien wiedzieć biegły sadowy, przeprowadzenie analizy nagrania z wideorejstratora gdzie pojazd nagrywanego nie widać podczas nagrania a policyjny radiowóz jedzie z prędkościom 204km/h i na koniec nagrania najeżdża z dużą prędkościom na pojazd namierzany gdzie nie ma odniesienia do stałego punktu pomiarowego i określenia zawyżenia prędkości o 40km/h ( należało wywieść do pomiaru nie doszło ) sam fakt naciągnięcia obywatela RP na oszukanie go 040km/h czyli mandat w wysokości 400zł jest też wysoce naganny na dzień dzisiejszy po polskich drogach jeżdzi około 400 takich samochodów jeżeli błąd pomiaru wynosi 40km/h co jest oficjalnie stwierdzone to policja powinna zwrócić pieniądze kierowcom którym prędkościomierzem kontrolnym z wideorejstratorem zmierzono prędkość o 40km/h większą od obowiązującej i tym samym zwrócić prawa jazdy tym którym w ten sam sposób zabrano praw jazdy przecież policjanci w nieoznakowanych radiowozach z wideorejstratorami są wg.KGP najlepszymi z najlepszych więc skąd takie pomyłki
 • ~adam
  (2015-06-23 21:55)
  zwykły kierowca /szofer/ tylko ma cholerne parcie na tzw. szkło.
  Ktoś za nim stoi, ale żeby do parlamentu ???
 • ~NIelot
  (2015-06-17 07:58)
  Biegły powiedział:

  "Sposób dokonania pomiaru był prawidłowy, choć nieoptymalny"

  Od kiedy to pomiar z dokładnością 27% jest prawidłowy???!!!

  Jakby w sklepie była waga która do kilograma szynki dokłada gratis jeszcze 270g to sprzedawca wywaliłby ją w kont.
  A gdyby w sklepie kasa naliczyła sobie do rachunku 100PLN jeszcze 27 PLN to klienci zlinczowali by sprzedawcę.
  A tu słyszymy "prawidłowo ale nieoptymalnie".
  Ja bym chciał aby bankomaty mi tak wypłacały - nieoptymalnie!!!
 • ~poko_loko
  (2015-06-04 12:43)
  wyrok oczywiscie wydali juz wszystko-najlepiej-wiedzacy-polacy.

  jest spor wiec jest sprawa w sadzie. watpliwe jest uzasadnienie utajnienia. chcialbym bardzo zeby bylo jawne - i c hyba kazdy kogo juz niebiescy wy<><huhali na swoje fotoradary chcialbym tez wiedziec jak sie sad wypowie w uzasadnieniu wyroku.

  a spor nie idzie o to czy zlamal przepisy czy nie ale o ZASADE POMIARU.
  ludzie zdejmijcie jeden z drugim klapki z oczu. policja juz dawno przestala bronic dobra obywateli - oni teraz wyrabiaja normy i zarabiaja pieniadze.
 • ~Sołtys
  (2015-05-29 23:54)
  Jeszcze trochę i się przedawni - jak tak ten sąd będzie to prowadził
 • ~Gemini
  (2015-05-25 09:35)
  Szkoda pieniędzy podatnika na takie wydłużające się procesy. Reakcja prawa powinna być szybka, skuteczna i dotkliwa, by także celebryci poznali, co to znaczy łamać prawo i to w takim wymiarze.
 • ~Sportowiec
  (2015-05-24 15:24)
  Zwykly cham i ignorant
 • ~bmx
  (2015-05-24 13:43)
  nie lubie holowczyca
 • ~Lesław
  (2015-05-23 13:10)
  jeszcze jeden równiejszy, hwdpism
 • ~POdlandią rządzą POtwory,MAFIA!!!
  (2015-05-22 08:06)
  Tobie by zabrali prawko bez dyskusji!!!
 • ~kierowca
  (2015-05-21 08:21)
  Ta sportowa syrena to tandetne szpetne badziewie.Tyle na razie.
 • ~kako
  (2015-05-20 11:07)
  ~kobra,
  pomyśl!!!. to tico wyciąga 180 km/h
 • ~zwykły kierowca
  (2015-05-20 09:22)
  Utajnienie procesu Hołowczyca świadczy o tym że jest jakaś niezdrowa manipulacja i wybielić łamiącego przepisy kodeksu drogowego .Dobra prognoza pogody dla bogatych i znanych celebrytów.
 • ~Uwaga
  (2015-05-20 06:56)
  Gestapo nie kłamie. Zabrać mu prawko i do KL.
 • ~mocnejaranie
  (2015-05-19 21:39)
  dostali 2x 911 wiec chyba maja czym ganiac ;]
 • ~ted
  (2015-05-19 13:39)
  Hołowczyc pokazał kim jest. Zarozumiałym debilem i nieodpowiedzialnym chłoptysiem. To taki oczywisty brak honoru, takie zero.