TYLKO W DZIENNIK.PL! Opinia biegłego sądowego w sprawie Krzysztofa Hołowczyca. Przekroczył prędkość, jechał 161 km/h

| Aktualizacja:

Jechał o ponad 40 km/h mniej niż szacowała drogówka, ale i tak o ponad 70 km/h więcej niż pozwala prawo - dziennik.pl dotarł do wniosków z opinii biegłego dotyczącej złamania przepisów drogowych przez Krzysztofa Hołowczyca. Drogówka twierdzi, że słynny kierowca drastycznie przekroczył dozwoloną prędkość. Rajdowiec mandatu nie przyjął i sprawa trafiła do sądu.

wróć do artykułu
  • ~Jarek
    (2017-02-09 12:38)
    Oczywiście masz pieniądze masz stanowisko to nic ci nie zrobią a jak jesteś zwykłym kowalskim to od razu ci prawko zabiorą i jeszcze do więzienia wsadzą a prawo mamy takie że jak np kowalski na 50 jechał by 200 i by kogoś potrącił to by poszedł na grube lata siedzieć no ale jak ktoś ma kasę ma stanowisko jest sławny to takiemu nic nie zrobią czytałem w internecie że drogówka ma nowe samochody 300 i 3 litrowy silnik czy to dużo moim zdaniem nie mój kolega ma audi z 1997 roku a ma tam silnik 4.2 benzyna 300 to wychodzi na to że drogówka nie dogoniła by samochodu 97 roku jak teraz samochody sportowe dopuszczone do ruchu drogowego mają po 1000km i silniki 8 albo 9 litrów a najszybszy samochód dopuszczony do ruchu drogowego na 1000km 8 litrowy silnik a predkość maksymalna to prawie 440 km h
  • ~buba kaka
    (2015-10-05 02:57)
    "zdobył opinię biegłego" - biegły to anonim?
    "Drogówka twierdzi" - policjanci też nie mają imion i nazwisk?
    "przygotowanej na zlecenie sądu" - chyba orzeka jakiś konkretny sędzia znany z imienia i nazwiska.
  • ~Wilk
    (2015-08-31 11:09)
    Chciałbym żeby mnie było stać na takiego prawnika ;)
  • ~heniek
    (2015-07-19 12:24)
    szanowny pan biegły sądowy chcąc zagłaskać policjantów zapominał dodać że wideorejstrator ( prędkościomierz kontrolny ) mierzy prędkość radiowozu i w sposób pośredni za pomocą czujników ABS zamontowanych w radiowozie mierzy średni odcinek pomiarowy radiowozu więc prędkość jednostkowa jak i średnia prędkość pojazdu zarejestrowana na monitorze wideorejstratora są prędkościami policyjnego radiowozu a nie poj. rzekomo namierzanego . Urządzenie to z uwagi na to że podczas rzekomego pomiaru prędkości nie mierzy odległości między pojazdami namierzanym i namierzającym nie jest w stanie nawet porównać prędkości obu pojazdów , a co dopiero zmierzyć. Ponadto pozostawiając pomiar odległości między pojazdami podczas pomiaru do dyspozycji policjanta dopuszcza się udziału w tym pomiarze osób trzecich co jest niedopuszczalnym i dlatego to urządzenie nigdy nie powinno dostać ani zatwierdzenia typu ani legalizacji i o tym powinien pan biegły sądowy powiadomić sąd w swej opinii , błąd pomiaru tym urządzeniem może być o wiele większy niż 40KM/h w opinii zostało stwierdzone że pomiaru dokonano prawidłowo i to jest prawda prawidłowo zmierzono prędkość radiowozu bo to urządzenie do tego służy, a co do p. Hołowczyca do pomiaru prędkości nie doszło bo nie można czyś takim zmierzyć coś czego nie widać . Szkoda tylko tych Sędziów ale są sami sobie winni, tak zapracowują na swoją opinię
  • ~heniek
    (2015-06-28 15:09)
    biegły sądowy stwierdził że pomiar wykonano prawidłowo ponieważ policjanci zmierzyli predkość radiowozu ponieważ prędkościomierz kontrolny z wideorejstratorem mierzy prędkość pojazdu w którym jest zamontowany i tak mówi ustawa oraz w sposób pośredni średnią prędkość pojazdu namierzanego... problem jest w tym że tego pomiaru policjanci dokonują za pomocą przetworników abs zainsalowanych w radiowozie więc pomiarowy odcinek drogi mierzony jest przez owe przetwrniki abs i mierzą one średnią prędkość radiowozu więc wyświetlane na ekernie wideorejstratora prędkości są pprędkościami radiowozu i o tym doskonale wie biegły sądowy więc prędkość którą przypisuje się p. Hołowczycowi pownna w opini tego pana wynosić 0 pan biegły sądowy opierając się na policyjnym nagraniu z wideo rejstratora chcąc obniżyć skutki pod publikę ogłosił że p.Hołowczyć jechał o40km/h mniej co w tej sytuacji nic nie zmienia dla pana Hołwczyca lecz w sposób nachalny broni tego co dokonali policjanci z nagrania które jest zamieszczone w internecie policja udowodniła sama że zmierzono prędkość pojazdu namierzanego za pomocą urządzenia które mierzy tylko prędkość radiowoze bo zmierzono prędkość pojazdu którego nawet nie było widać a wizerunek auta namierzanego ukazał się po zastosowaniu maksymalnego zoomu czyli przybliżenia co wg.instrukcji obsługi prędościomierza kontrolnego z wideorejstratorem jest nadużyciem podczas rzekomego pomiaru zoom kamery powinien znajdować się przynajmniej w pozycji spoczynku ( kopia instrukcji obsługi urządzenia pomiarowego powinna znajdować się w aktach sprawy) i o tym też powinien wiedzieć biegły sadowy, przeprowadzenie analizy nagrania z wideorejstratora gdzie pojazd nagrywanego nie widać podczas nagrania a policyjny radiowóz jedzie z prędkościom 204km/h i na koniec nagrania najeżdża z dużą prędkościom na pojazd namierzany gdzie nie ma odniesienia do stałego punktu pomiarowego i określenia zawyżenia prędkości o 40km/h ( należało wywieść do pomiaru nie doszło ) sam fakt naciągnięcia obywatela RP na oszukanie go 040km/h czyli mandat w wysokości 400zł jest też wysoce naganny na dzień dzisiejszy po polskich drogach jeżdzi około 400 takich samochodów jeżeli błąd pomiaru wynosi 40km/h co jest oficjalnie stwierdzone to policja powinna zwrócić pieniądze kierowcom którym prędkościomierzem kontrolnym z wideorejstratorem zmierzono prędkość o 40km/h większą od obowiązującej i tym samym zwrócić prawa jazdy tym którym w ten sam sposób zabrano praw jazdy przecież policjanci w nieoznakowanych radiowozach z wideorejstratorami są wg.KGP najlepszymi z najlepszych więc skąd takie pomyłki
  • ~adam
    (2015-06-23 21:55)
    zwykły kierowca /szofer/ tylko ma cholerne parcie na tzw. szkło.
    Ktoś za nim stoi, ale żeby do parlamentu ???
  • ~NIelot
    (2015-06-17 07:58)
    Biegły powiedział:

    "Sposób dokonania pomiaru był prawidłowy, choć nieoptymalny"

    Od kiedy to pomiar z dokładnością 27% jest prawidłowy???!!!

    Jakby w sklepie była waga która do kilograma szynki dokłada gratis jeszcze 270g to sprzedawca wywaliłby ją w kont.
    A gdyby w sklepie kasa naliczyła sobie do rachunku 100PLN jeszcze 27 PLN to klienci zlinczowali by sprzedawcę.
    A tu słyszymy "prawidłowo ale nieoptymalnie".
    Ja bym chciał aby bankomaty mi tak wypłacały - nieoptymalnie!!!
  • ~poko_loko
    (2015-06-04 12:43)
    wyrok oczywiscie wydali juz wszystko-najlepiej-wiedzacy-polacy.

    jest spor wiec jest sprawa w sadzie. watpliwe jest uzasadnienie utajnienia. chcialbym bardzo zeby bylo jawne - i c hyba kazdy kogo juz niebiescy wy<><huhali na swoje fotoradary chcialbym tez wiedziec jak sie sad wypowie w uzasadnieniu wyroku.

    a spor nie idzie o to czy zlamal przepisy czy nie ale o ZASADE POMIARU.
    ludzie zdejmijcie jeden z drugim klapki z oczu. policja juz dawno przestala bronic dobra obywateli - oni teraz wyrabiaja normy i zarabiaja pieniadze.
  • ~Sołtys
    (2015-05-29 23:54)
    Jeszcze trochę i się przedawni - jak tak ten sąd będzie to prowadził
  • ~Gemini
    (2015-05-25 09:35)
    Szkoda pieniędzy podatnika na takie wydłużające się procesy. Reakcja prawa powinna być szybka, skuteczna i dotkliwa, by także celebryci poznali, co to znaczy łamać prawo i to w takim wymiarze.
  • ~Sportowiec
    (2015-05-24 15:24)
    Zwykly cham i ignorant
  • ~bmx
    (2015-05-24 13:43)
    nie lubie holowczyca
  • ~Lesław
    (2015-05-23 13:10)
    jeszcze jeden równiejszy, hwdpism
  • ~POdlandią rządzą POtwory,MAFIA!!!
    (2015-05-22 08:06)
    Tobie by zabrali prawko bez dyskusji!!!
  • ~kierowca
    (2015-05-21 08:21)
    Ta sportowa syrena to tandetne szpetne badziewie.Tyle na razie.
  • ~kako
    (2015-05-20 11:07)
    ~kobra,
    pomyśl!!!. to tico wyciąga 180 km/h
  • ~zwykły kierowca
    (2015-05-20 09:22)
    Utajnienie procesu Hołowczyca świadczy o tym że jest jakaś niezdrowa manipulacja i wybielić łamiącego przepisy kodeksu drogowego .Dobra prognoza pogody dla bogatych i znanych celebrytów.
  • ~Uwaga
    (2015-05-20 06:56)
    Gestapo nie kłamie. Zabrać mu prawko i do KL.
  • ~mocnejaranie
    (2015-05-19 21:39)
    dostali 2x 911 wiec chyba maja czym ganiac ;]
  • ~ted
    (2015-05-19 13:39)
    Hołowczyc pokazał kim jest. Zarozumiałym debilem i nieodpowiedzialnym chłoptysiem. To taki oczywisty brak honoru, takie zero.