Wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej przy zakazie wyprzedzania, na oznakowanym skrzyżowaniu oraz nie stosowanie się do znaku nakazu jazdy z prawej strony znaku i wjazd na drogę wyłączoną z ruchu to wyczyny obywatela Litwy zarejestrowane kamerą policyjnego radiowozu.

Wszystko wydarzyło się pobliżu miejscowości Podcisówek w gminie Sztabin. Tam mundurowi zauważyli jadącego z dużą prędkością volkswagena, którego kierowca łamał przepisy drogowe. Wideorejestrator zamontowany w nieoznakowanym radiowozie utrwalił wyczyny drogowego pirata. 

Kierujący volkswagenem w dwóch miejscach wyprzedzał pojazdy ciężarowe na oznakowanym skrzyżowaniu, nie stosując się do znaków drogowych takich jak: zakaz wyprzedzania, podwójna linia ciągła, powierzchnia wyłączna z ruchu i inne. 

Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Chwile później zatrzymali volkswagena. Okazało się, że za kierownicą auta siedział 34-letni obywatel Litwy. 

Zanim ruszył w dalszą drogę policjanci ukarali go za popełnione wykroczenia dwoma mandatami karnymi w wysokości 1000 zł każdy. To, że sprawca zarejestrowanych wykroczeń był obcokrajowcem uchroniło go przed 22 punktami karnymi, które w takiej sytuacji otrzymałby polski kierowca.