Mężczyzna zwrócił uwagę na kobietę w samochodzie kiedy ta podczas zawracania zawadziła autem o ogrodzenie. Wtedy nabrał podejrzeń, że może być pijana. Zabrał jej kluczyki i pilnował do czasu przyjazdu policji - donosi portal 24opole.pl.

Reklama

- Mieszkaniec miasta poinformował dyżurnego, że dokonał obywatelskiego ujęcia kobiety kierującej samochodem podejrzewając, że jest nietrzeźwa - powiedział st. sierż. Andrzej Spyrka z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku.

Mundurowi mieli problem z ustaleniem stanu trzeźwości kobiety - w alkomacie, który mieli ze sobą zabrakło skali. Dopiero po przewiezieniu "zalanej damy" na komisariat poddano ją badaniu urządzeniem stacjonarnym. Okazało się, że miała prawie 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

- 49-letnia mieszkanka gminy Głogówek straciła prawo jazdy i odpowie przed sądem za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat więzienia - mówi Spyrka. - Dzięki obywatelskiej postawie mieszkańca Prudnika być może udało się uniknąć tragedii - dodaje policjant.