Seat opublikował polskie ceny modelu mii. Nowy maluch jest bliźniaczą konstrukcją ujawnionego volkswagena up! Najmniejszy Seat wspólnie ze skodą citigo powalczą o serca kierowców buszujących głównie w mieście.

Reklama

Wymiary? Wymiary? Mii ma 3,56 m długości, rozstaw osi 2,42 m. Pojemność bagażnika to 251 litrów - może zostać powiększona do 951 litrów po złożeniu oparć tylnych siedzeń. Promień skrętu wynosi 9,8 metra. Samochód mieści czterech pasażerów.

Inne

Nowy maluch Seata dostępny jest w wersji 2-drzwiowej, a w następnych miesiącach pojawi się model 4-drzwiowy.

Za ile? Ceny nowego Seata zaczynają się od 32 658 zł za podstawowa wersję Reference z jednolitrowym benzynowym silnikiem mocy 60 KM. Na pokładzie najtańszego modelu producent montuje cztery poduszki powietrzne i system ABS. Mocniejsza odmiana z silnikiem o mocy 75 KM kosztuje od 34 908 zł, a wersje z bogatszym wyposażeniem Style rozpoczynają się już od 34 008 zł.

Jak wyglądają te ceny na tle propozycji VW i Skody? Volkswagen up! kosztuje mniej, bo od 31 290 zł. Także skoda citigo jest znacznie tańsza - ceny startują z poziomu 28 990 zł.

Spalanie? Słabszy ma średnio zużywać ok 4,2 l benzyny na 100 km, mocniejszy puści z dymem 4,3 l na setkę.

Inne

Bajery? Najnowszy seat to kolejny po volkswagenie i skodzie maluch z funkcją awaryjnego hamowania w ruchu miejskim (opcja). System nazwany City Safety Assist jest dostępny jako opcja dodatkowa - kosztuje 860 zł. Układ aktywuje się automatycznie przy prędkości poniżej 30 km/h i za pomocą czujnika laserowego rozpoznaje niebezpieczeństwo kolizji.

Zależnie od prędkości i sytuacji funkcja hamowania awaryjnego może zminimalizować skutki wypadku, a w niektórych przypadkach pozwoli nawet uniknąć zderzenia. Przypominamy, że układ ten zadebiutował na pokładzie volkswagena up!

Inne

Konkurencja? Nowy fiat panda, kia picanto i zapowiadany przez Opla model o nazwie adam…

Media