Kia sorento drugiej generacji to największy SUV koreańskiej marki jaki jest dostępny w Europie. Od debiutu w 2009 roku kierowcy na całym świecie kupili 620 tys. sztuk tego modelu. Podobno projektanci zanim zabrali się za modernizację przeczytali uwagi kierowców…

Efekt? Odmłodzone sorento dostanie nowe reflektory przednie ze światłami pozycyjnymi w technologii LED (diody LED będą świecić także w tylnych lampach). W przeprojektowanym zderzaku przednim osadzono nowe, pionowe światła przeciwmgłowe. Kierowcy będą mogli wybierać z szerszej palety felg aluminiowych - pojawił się rozmiar 19 cali. 

Co nowego pod maską? Inżynierowie są oszczędni w słowach - przyznają jedynie, że kierowcy dostaną "wydajniejsze jednostki napędowe o najniższym w tej klasie pojazdów zużyciu paliwa i emisji spalin".

Na pokładzie pasażerów mają otaczać większe powierzchnie materiałów przyjemniejszych w dotyku. Kierowca dostanie nowy zestaw wskaźników LCD plus zmienioną konsolę centralną z 7-calowym wyświetlaczem. 

Bajery? Na liście mamy m.in. czarną i beżową skórzaną tapicerkę, panoramiczne okno dachowe (bez centralnej belki) z elektryczną zasłoną także może się przydać. Jak szaleć to szaleć :) Auto w sprzedaży pojawi się jesienią 2012 roku.