Eksperci Euro NCAP po wyśrubowaniu norm bezpieczeństwa na 2012 rok ogłosili które samochody testowane w 2011 roku spełniają nowe warunki.

Reklama

Na liście mamy BMW serii 1 i X1, forda focusa, forda rangera, mercedesa klasy M, nissana leaf, subaru XV i volvo V60.

Eksperci podkreślają fakt, że ford ranger pozostaje jedynym dostępnym w sprzedaży pickupem z takim wynikiem.

Stosowany przez nas system ocen został zmieniony i kładzie obecnie większy nacisk na ochronę przechodniów. Nowy ford ranger jako jedyny samochód w tej klasie spełnił kryteria wymagane do uzyskania oceny pięciu gwiazdek - stwierdził Michiel van Ratingen, rzecznik Euro NCAP.

http://www.youtube.com/watch?v=-Kvtyg6UGss

Testy zderzeniowe Euro NCAP 2012 są barometrem bezpieczeństwa, wykorzystywanym do oceny wszystkich nowych samochodów w Europie. Uzyskanie pięciu gwiazdek przez forda focus i forda rangera po raz kolejny to nasz ogromny sukces - stwierdził Stuart Southgate, dyrektor ds. bezpieczeństwa samochodów w firmie Ford of Europe.

Co ciekawe w fordowskim pikapie zastosowano rozwiązania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa przechodniów, w tym umieszczoną pod maską konstrukcję, dzięki której maleje prawdopodobieństwo odniesienia przez przechodnia urazów głowy. Przedni zderzak wykonany jest z materiałów pochłaniających, co jeszcze bardziej podwyższa bezpieczeństwo.

Jak ważna jest dbałość o bezpieczeństwo pieszych pokazuje słaby wynik modelu jeep compass, który w tej kategorii wypadł słabo. Zresztą cały test amerykański SUV zdał na 2 gwiazdki.