Inżynierowie Forda piją szampana. Zdaniem Euro NCAP kompaktowy focus jest najbezpieczniejszym w swojej klasie samochodem rodzinnym.

Reklama

Ford focus zdobył jedną z zaledwie pięciu nagród dla najlepszych w swojej klasie pojazdów w oparciu o maksymalną ocenę pięciu gwiazdek przyznanych przez Euro NCAP oraz cztery nagrody Euro NCAP Advanced.

Inne

Organizacja Euro NCAP wspomniała również o nowym fordzie ranger, najbezpieczniejszym testowanym przez nią samochodzie typu pickup, który jako jedyny pojazd tego rodzaju otrzymał od Euro NCAP pięć gwiazdek. Ford ranger zdobył wysokie noty we wszystkich ocenianych kategoriach, w szczególności zaś za bezpieczeństwo pieszych.

Inne

To wyróżnienie ma dla nas szczególne znaczenie. Konstrukcja najbezpieczniejszych pojazdów stanowi podstawową wartość wyznawaną w firmie Ford - powiedział Stephen Odell, prezes i dyrektor generalny Ford of Europe. Ford focus to przykład tego, jak nasza filozofia projektowania samochodów pomaga kierowcom zapobiegać wypadkom i chroni ich, kiedy zderzenie jest nieuniknione.

Focus zdobył pięć gwiazdek na podstawie następujących ocen: bezpieczeństwa dorosłych pasażerów w wysokości 92 proc., bezpieczeństwa dzieci w wysokości 82 proc., bezpieczeństwa pieszych w wysokości 72 proc. oraz systemu wspomagania bezpieczeństwa w wysokości 71 proc.

Inne

Kompakt z Kolonii otrzymał także nagrody Euro NCAP Advanced za układ Driver Alert, technologię zaprojektowaną w celu wykrywania zmęczenia kierowcy, Forward Alert, wykorzystującą technologię radarową w celu analizy sytuacji na drodze przed samochodem i ostrzegającą kierowcę w przypadku ryzyka kolizji, Active City Stop, pozwalającą zapobiegać lub łagodzić skutki wypadków przy niskich prędkościach oraz Lane Keeping Aid, system ostrzegający kierowców i wspomagający ich w przypadku nieumyślnego zjechania z pasa.

Inne