Wpisy o nowej metodzie złodziei pojawiają się na forach internetowych fanów marek samochodowych i na Facebooku. Znajomi ostrzegają też siebie przekazując mailem wiadomość, którą cytujemy…

Reklama

"Ostrzeżenie! Do posiadaczy aut! W ostatni weekend w piątkowy wieczór zaparkowaliśmy na publicznym parkingu. Kiedy wyjeżdżaliśmy z parkingu zauważyłem naklejkę na tylnej szybie. Na szczęście kolega powiedział mi żeby się nie zatrzymywać, bo ktoś może czekać aż ja wysiądę z samochodu. Po dojechaniu do domu zdjąłem kartkę, która była zwykłym rachunkiem za paliwo. (…)

Po jakimś czasie otrzymałem maila : Ostrzeżenie od policji. Dotyczy kobiet i mężczyzn. Uważajcie na papiery przyklejone do tylnej szyby auta – to nowy sposób na kradzież samochodu.

O co więc chodzi ? Parkujesz przodem. Wracasz do samochodu, odpalasz zaczynasz cofać aby wyjechać z miejsca parkingowego, oglądasz się do tyłu i widzisz kartkę na szybie przesłaniającą widok. Zatrzymujesz się i wysiadasz, żeby ją usunąć. Gdy zbliżasz się do tyłu samochodu złodziej wyskakuje znikąd, wsiada do auta i odjeżdża praktycznie cię potrącając.

Dodatkowo moje panie założę się że wasze torebki są w samochodzie i odjeżdżają razem z samochodem - więc tracicie samochód, pieniądze, dokumenty z adresem domowym no i pewnie klucze do domu. Tak więc wasz dom i osobowość są zagrożone.

(…) To jest nowy sposób złodziei! Jeśli zobaczycie kartkę na tylnej szybie cofając na parkingu nie zatrzymujcie się, zdejmijcie ją po powrocie do domu. Prześlijcie tę wiadomość znajomym i rodzinie zwłaszcza kobietom - kobieca torebka zawiera wiele osobistych informacji i dokumentów a nie chcielibyście żeby wpadło to w niepowołane ręce."

Spotkało Was coś podobnego?