Polski motocykl WSK wraca do produkcji. "Planujemy pojemność 125 i maszynę flagową"

| Aktualizacja:

Motocykl WSK - jeden z symboli Świdnika i legenda polskich dróg jedzie do reaktywacji. Pomysł pasjonatów doczekał się wsparcia władz miejskich i słynny jednoślad ma być znów produkowany. Plany odrodzenia zdradza nam Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika, a prywatnie pasjonat motocykli i marki WSK.

wróć do artykułu
  • ~j10
    (2017-03-23 23:55)
    Będzie można postawić obok Autosana i elektrycznego Ursusa. Lepiej reaktywujmy produkcję kos, to na polskim poziomie i trąci patriotyzmem.
  • ~Z.O.
    (2017-03-23 08:52)
    Można narzekać, wybrzydzać, ale to motocykle zmotoryzowały Polskę. Jednak w tym PRL coś potrafiono. Ale trzeba było zniszczyć markę, bo tak nakazywały dogmaty nowej władzy po 1989 r. Przykłady Czech czy Rumunii pokazują, że mogło być inaczej.
  • ~Motok
    (2017-03-23 10:06)
    Brawo!
  • ~N
    (2017-03-23 10:26)
    Trzymam kciuki i życzę powodzenia!
  • ~jan
    (2017-03-23 09:08)
    To nie zdarata maszyna brawo wreszcie cos polskiego troszke inowacji i bedzie ok
  • ~Bambo
    (2017-03-23 09:43)
    A co z motocyklem SHL? - był o lepszych parametrach. WSK był z przeznaczeniem dla każdego, bo SHL z Kielc był droższy. Chwała ludziom twórczym od nowa WSK.
  • ~Edek
    (2017-03-23 17:36)
    Poważny mężczyzna nie jeździ motocyklem. Pije browca i drapie jaja oglądając ligę w TV.
  • ~kierowca
    (2017-03-23 10:03)
    Jeszcze nie widziałem poważnego mężczyzny na motocyklu z silnikiem 1000ccm, a właściwie na żadnym. Ci, których w tej chwili widuję to jacyś infantylni wariaci.
  • ~kuciap
    (2017-03-23 11:29)
    Zycze powodzenia, ale Romet tez sie reaktywowal i wyszlo nedznie
  • ~xyz
    (2017-03-23 09:44)
    Silnik powinien spalać poniżej 2 litrów/100km i mieć moc pozwalająca na szybkość 100km/h!!
  • ~ktoś
    (2017-03-23 10:45)
    I KTO to kupi? Dawniej WIOCHA to ujeżdżała, teza ujeżdża Wieś-Wageny! Tyłków nie przesadzą na TO CUŚ! ;)
  • ~!!!!!!!!
    (2017-03-25 20:12)
    całym tym pomysłem winien zająć się IPN!!! motocykle WSK to PRL!!!
  • ~Kiwi Ornitodżykidze
    (2017-03-24 05:11)
    Siedzą trzy ptaszki w klatce! Siedzą już dość długo, więc dwa zaczynają coś tam nieśmiało szczebiotać o wolności, wspominać dawne dobre dzieje... A na to trzeci ptaszek - jak na nie nie wrzaśnie: - Wolność! Wolność! Wy znowu zaczynacie bredzić o tej waszej zakichanej wolności... Patrzcie ich - wolności im się zachciewa! A co mnie dzisiaj wolność obchodzi! +++ LICZY SIĘ KASA! +++ TYLKO KASA!!! +++ Jak to powiedział - to zamilkł nagle, postał jeszcze chwilę, odwrócił się, poszedł do kąta klatki i tam się popłakał...
  • ~Realista
    (2017-03-23 20:27)
    Typowa sciema polityka. Jeszcze nic nie zrobili a juz mowia oeksporcie!!! Jest takie powiedzenie: nie mow hop zanim nie przeskoczysz. Bolek tez obiecal druga Japonie. Co wyszlo kazdy widzi. Sny o potedze nawiedzonego idtioty. Trzeba bylo przez 30 lat rozwijac produkt a nie zamykac fabryki. Teraz to mozecie tylko gadac zawodowi gadacze. Gdzie byliscie jak Balcerowicz sprzedawal fabryki za grosze? Nawet nie potraficie go rozliczyc za to.
  • ~wueskowiec
    (2017-03-26 22:57)
    Bzdura,nie dajmy się omamić. Przypomnijmy sobie co zrobili z marką Junak...Toż to zwykły chinol wyszedł,jedynie z logo Junaka :/ Ale obym się mylił...bo przykro będzie patrzeć na profanację kolejnej marki :(
  • ~Romet crs50
    (2017-03-28 23:03)
    Pewnie znów made in china jak te szroty romety miałem jednego i więcej niechce
  • ~tt
    (2017-03-23 16:28)
    "Polski kultowy motocykl wraca !" No!!, oprócz WSKi był tez drugi, WFM czyli popularnie zwany jako wfmęka. I był zaliczanu tęż do kultowych pojazdów.
  • ~mg
    (2017-03-23 13:13)
    W tej maszynie wszystko gra - WSK!
  • ~Miałem
    (2017-03-23 22:52)
    Skończy się ta sprawa, że na chińczyka nalepią naklejkę WSK. Trochę szumu muszą zrobić. Ale powiem że SHL -ka była lepszym sprzętem.
  • ~Emil
    (2017-03-28 04:01)
    Szkoda ze rozważają jedynie granie na sentymentach. A nie lepiej zaprojektować nowoczesny motor 120 lub dobra 50 z nowoczesnym silnikiem i np nowoczesna automatyczna skrzynia ? To byłoby coś nowego innowacyjnego mającego szanse na zrobienie kasy na całym świecie. Chińczyków nie przegonicie cenowo a jedynie innowacjami wiec apeluje Panowie myślcie globalnie a nie lokalnie

Może zainteresować Cię też: