Jak poinformował rzecznik, zgodnie z procedurami Inspektorat ma 21 dni na wydanie decyzji.

"W najbliższych dniach zakończy się układanie warstwy ścieralnej na drogach serwisowych oraz w rejonie Obwodu Utrzymania Autostrady. Do ułożenia pozostało ok. 2 tys. ton" - poinformował rzecznik w komunikacie. Wzdłuż odcinka autostrady są prowadzone jeszcze prace wykończeniowe, jak humusowanie skarp i pasa rozdziału jezdni, nasadzenia zieleni, profilowanie i umacnianie rowów, montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i znaków. Kontraktowy termin zakończenia prac to 6 czerwca br.

Jak dodał rzecznik, spośród ośmiu wiaduktów, jakie powstały na odcinku budowanym przez Budimex, pięć zostało przekazanych do użytkowania. "Trzy kolejne wiadukty zostaną oddane do ruchu razem z odcinkiem autostrady, ponieważ zostały wybudowane w jej ciągu" - poinformował Kozioł.

Budowa autostrady A2 Stryków-Konotopa została podzielona na pięć odcinków - każdy jest budowany przez innego wykonawcę. Budimex buduje odcinek E o długości 7,1 km, położony najbliżej Warszawy. Wartość kontraktu to 425,5 mln zł. Pozostałe odcinki budują: Strabag, Mostostal Warszawa, Eurovia i Bogl a Krysl. Autostrada w całości ma być gotowa w październiku 2012 r., choć ma być przejezdna jeszcze przed Euro 2012. Nie wiadomo jednak, czy wykonawcom odcinków A i C, które wcześniej budowało chińskie konsorcjum Covec, uda się przed mistrzostwami osiągnąć takie zaawansowanie prac, by samochody mogły pojechać tamtędy już w czerwcu.