Jak się dowiadujemy to już kolejny samochód podarowany stowarzyszeniu przez Chevroleta. Wcześniej podobnego cruze otrzymała SOS Wioska Dziecięca w Siedlcach. Ale to jeszcze nie wszystko bowiem w sierpniu stowarzyszenie otrzyma jeszcze chevroleta sparka. 

"To dla nas niezwykle cenna pomoc" - mówi Barbara Rajkowska, prezes Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. "Teraz będzie nam łatwiej odwozić dzieci do lekarza na specjalistyczne leczenie czy dotrzeć do rodzin objętych kompleksową pomocą i wsparciem w ramach profilaktycznych Programów Umacniania Rodziny. Skala potrzeb społecznych jest ogromna."

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce zajmuje się niesieniem pomocy dzieciom pozbawionym opieki rodzicielskiej oraz zagrożonym jej utratą. W Karlinie SOS Wioska Dziecięca działa od 6 lat. Na terenie gminy Stowarzyszenie prowadzi 4 świetlice wsparcia dziennego i 3 wiejskie przedszkola. 

W pobliskim Koszalinie działa też Młodzieżowa Wspólnota Mieszkaniowa. Łącznie w regionie Karlino pod opieką Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce znajduje się ponad 350 podopiecznych. 

SOS Wioska Dziecięca w Siedlcach funkcjonuje od 2000 roku. Obecnie ma pod opieką 75 dzieci. W całej Polsce Stowarzyszenie pomaga 1250 dzieciom.

"Mamy nadzieję, że samochody poprawią mobilność oraz ułatwią codzienne funkcjonowanie dzieci i ich Rodziców SOS" - powiedział Wayne Brannon, prezes Chevrolet Europe.

Chevrolet Europe zapewni SOS Wioskom Dziecięcym łącznie 20 samochodów miejskich spark, 20 aveo hatchback, 20 samochodów kompaktowych cruze, 20 vanów orlando oraz 20 SUV-ów captiva.

100 Chevroletów zostanie przekazanych w okresie od 22 lutego do 3 listopada 2011 r., czyli do dnia, kiedy przypada rocznica setnych urodzin Chevroleta.

Przypominamy, że firma Chevrolet została założona 3 listopada 1911 r. przez kierowcę wyścigowego i konstruktora, Louisa Chevroleta, oraz założyciela koncernu General Motors, Williama C. "Billy’ego" Duranta. W Polsce sprzedaż Chevroleta rozpoczęła się już w 1924 roku, a po czterech latach marka zdobyła aż połowę krajowego rynku.