Polski PIMOT sprawdził, jak bezpieczny jest samochód dla 16-latka. "Szanse na przeżycie pasażerów są znikome"

| Aktualizacja:

Od 16 roku życia można mieć prawo jazdy B1 i jeździć samochodem. Takie miniauta nie muszą przechodzić testów zderzeniowych. Przemysłowy Instytut Motoryzacji w swoim nowym Centrum Bezpieczeństwa Transportu i Diagnostyki Pojazdów sprawdził, jak taki pojazd zachowuje się przy zderzeniu z prędkością 40 km/h…

wróć do artykułu
  • ~i jadą jak widać na drogach
    (2017-10-05 11:02)
    W stanach nie ma takich wymogów jak w POLSCE wystarczy sprawność kierowania samochodem dobre obeznanie w przepisach i się dostaje prawo-*-*-*jazdy nie wobrażenia na resorach czy egzeminator ma jak widzi jemu się podjąć co chce to zrobi
  • ~,jvg
    (2017-10-05 11:03)
    to co można powiedzieć o seicento
  • ~pragmatyk
    (2017-10-05 17:05)
    Może chodzi o to właśnie żeby co większych wariatów eliminować w wieku 16 lat zanim przesiądą się na większe mogąc zrobić krzywdę komu innemu?
  • ~plmki
    (2017-10-05 17:53)
    "Samochody te często użytkowane są przez nieletnich, niedoświadczonych kierowców, co niesie za sobą dodatkowe zagrożenie wypadkowe " To chyba dobrze, że nie będzie recydywy. Przecież następnym autem mogła by być beemwica i miSZCZ kierownicy.
  • ~tgb
    (2017-10-05 17:55)
    "Szanse na przeżycie pasażerów są znikome" A co gorsza przeżyć może kierowca.
  • ~Obsewator
    (2017-10-05 18:10)
    Co znaczy polski PIMOT? Czy istnieje PIMOT chiński, francuski , niemiecki?
  • ~Dssa
    (2017-10-06 01:16)
    40 km/h i samochód wygląda jakby uderzył z dwa razy większą prędkością... Tak własnie się dzieje gdy konstruktorzy oszczędzają na materiałach.
  • ~Seba
    (2017-10-06 09:43)
    Jak dla mnie nie wygląda to tak źle. Szyba czołowa cała, nie weszła do środka. Lepiej mieć wypadek takim microcarem niż na skuterze lub motocyklu.
  • ~guzik
    (2017-10-06 21:48)
    nic nowego, jak zawsze testy zderzeniowe pokazują że najlepiej poruszać się czołgiem, należy tylko unikać innych czołgów, pociągów i solidnych konstrukcji betonowych.
  • ~mario
    (2017-10-13 20:39)
    hmmm, jeszcze nie tak dawno temu cała polska jeździła dość podobnym w parametrach fiacikiem 126p. a jego dało się rozpędzić i do 120 km/h... parę osób z tej epoki wciąż żyje...
  • ~raz dwa trzy