W blasku fleszy salonu samochodowego w Genewie zadebiutował najnowszy ford ecosport w wersji europejskiej - rywal opla mokka. Samochód, który przypomina małego SUV-a konstrukcyjnie opiera się na fieście. Ecosport jest pierwszym globalnym pojazdem Forda opracowanym w całości w Ameryce Południowej gdzie stał się hitem wśród tamtejszych kierowców. Pod maską inżynierowie zamontowali swoje najnowsze dzieło…

Reklama
Newspress

Wiadomo już, że nowy ford ecosport zadebiutuje w europejskich salonach sprzedaży pod koniec 2013 roku i oferowany będzie z silnikiem 1,0 l EcoBoost o mocy 125 KM (przypominamy, że ta jednostka zwyciężyła w konkursie „International Engine of the Year”). Kierowcy będą też mogli zdecydować się na turbodiesla 1.5 o mocy 110 KM lub 90 KM.

Ford

Bajery? Ecosport zostanie wyposażony w sterowany głosem samochodowy system łączności Ford SYNC. Ponadto będzie jednym z pierwszych pojazdów Forda w Europie wyposażonych w system Ford SYNC AppLink umożliwiający głosowe sterowanie aplikacjami na smartfony z wnętrza samochodu, w tym funkcjami serwisu muzycznego Spotify.

Na pokładzie nowego SUV-a znajdzie się także funkcja Emergency Assistance, umożliwiająca powiadomienie o wypadku lokalnych operatorów służb ratowniczych w języku odpowiednim dla danego regionu. Nie zabraknie układu stabilizacji toru jazdy (ESP) oraz systemu ułatwiającego ruszanie na wzniesieniu (HLA).

Newspress

Ford wprowadzając na Stary Kontynent ecosport liczy, że razem z nowym wcieleniem modelu kuga zrealizuje ambitny plan sprzedaży na rynku europejskim miliona SUV-ów w ciągu najbliższych sześciu lat. Co więcej, Ford planuje także wprowadzić na rynek europejski forda edge nowej generacji, większego i bardziej luksusowego modelu popularnego w Stanach Zjednoczonych i na innych rynkach. Jeszcze w 2013 roku amerykański koncern rozpocznie również w Rosji produkcję siedmiomiejscowego SUV-a explorer.