Mitsubishi ruszyło w Tajlandii ze sprzedażą nowego modelu mirage. Japończycy opisują go jako samochód przystępny cenowo i oszczędny. Poza tym nowe mitsubishi ma być łatwe w prowadzeniu. Na pokładzie pomieści pięć osób.

Z przyjemnością prezentuję model mirage po raz pierwszy w Tajlandii. Mirage to nowy samochód kompaktowy wyróżniający się wysoką wydajnością paliwową i ekologiczną, co w czasach, gdy zapotrzebowanie na konstrukcje tego typu na rynkach całego świata stale rośnie jest niezaprzeczalnym atutem. Chciałbym osobiście podziękować przedstawicielom rządu w Tajlandii za ich wkład w promocję programu Eco-car, co pozwoliło nam na zwiększenie wydajności na tutejszym rynku. W dalszej kolejności Mirage będzie eksportowany do państw ASEAN oraz do innych zakątków całego świata - powiedział Osamu Masuko, prezydent MMC.

Mirage oferowany w Tajlandii będzie wyposażony w silnik 1,2 l MIVEC. Jak zapewniają inżynierowie jednostka pozwoli przejechać 22 kilometry na jednym litrze paliwa, co ich zdaniem jest jedną z najlepszych wartości w klasie. Firma planuje sprzedawać w Tajlandii 2500 sztuk tego auta miesięcznie.

Mirage będzie produkowany w nowej, trzeciej fabryce Laem Chabang Plant należącej do firmy Mitsubishi Motors Thailand, czyli w największym oddziale produkcyjnym MMC poza Japonią. 

Po debiucie rynkowym w Tajlandii samochód trafi do państw należących do Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej ASEAN (Association of South-East Asian Nations), Japonii, Europy i na inne rynki.