Inżynierowie Mitsubishi zachwalają mirage jako samochód zaprojektowany pod gusta kierowcom na całym świecie. W ich opinii spełni wymogi osób poszukujących niedużego, ekonomicznego samochodu. Także zieloni mają być w siódmym niebie - auto delikatnie potraktuje środowisko naturalne.

Reklama

Nowy mirage jest już produkowany w mieście Laem Chabang, gdzie Mitsubishi wybudowało nowy zakład, już trzeci w Tajlandii. Przedstawicie koncernu podkreślają, że to największa fabryka i centrum eksportu samochodów MMC zlokalizowane poza Japonią.

Inne

Mirage jest już sprzedawany w Tajlandii - tam do 19 kwietnia zamówiono ponad 15 tysięcy sztuk tego auta. Samochód napędza silnik 1,2 l MIVEC. Jak zapewniają inżynierowie jednostka pozawala przejechać 22 kilometry na jednym litrze paliwa, co ich zdaniem jest jedną z najlepszych wartości w klasie.

Teraz po starcie produkcji samochód trafi do państw należących do Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej ASEAN (Association of South-East Asian Nations), Japonii, Europy i na inne rynki.