Mitsubishi wprowadza do Polski zmodernizowane wcielenie lancera. Oto jakie nowinki poza cięciami skalpela zafundowali mu inżynierowie...

Reklama

Lepszy lancer to model z 2012 roku. Mitsubishi chwali się, że w kabinie zastosowano nowy materiał obiciowy przednich drzwi, nowe wzory tapicerek i nowe panele dekoracyjne. Nieznaczne zmiany zewnętrzne objęły spojler lancera sportback, który skrócono o 19 cm. Na liście zmian pojawiły się dodatkowe kolory nadwozia oraz nowe wzory aluminiowych obręczy kół i kołpaków.

Jednak ważniejsze zmiany kryją się pod karoserią. Modyfikacje wprowadzono w obydwu benzynowych silnikach: zarówno tym o pojemności 1.8/140 KM, jak i jednostce 1.6/117 KM, ale także jednostce Diesla 1.8/150 KM. Zdaniem przedstawicieli Mitsubishi zmiany te umożliwiły znaczne zmniejszenie emisji CO2 i zużycia paliwa.

Na pokładzie pojawiło się nowe rozwiązanie, który ma podnieść skuteczność hamowania, gdy kierowca jednocześnie naciśnie pedały przyspieszenia i hamulca. Chodzi o nowy system o nazwie Brake Override System, który w takiej sytuacji redukuje moc silnika ale zachowuje wysoką sprawność hamowania.

Jednak to nie wszystko czym kusi japoński producent. W Polsce debiutuje mitsubishi outlander w limitowanej serii Clarion. Auto jest dostępne w wersji z 2-litrowym, benzynowym silnikiem z systemem zmiennych faz rozrządu o mocy 147 KM z napędem na jedną oś, z manualną, pięciobiegową skrzynią biegów oraz bezstopniową, automatyczną przekładnią CVT w 4 opcjach wyposażenia: intense navi, intense navi CVT, intense plus navi oraz intense plus navi CVT.

Inne

Najtańsza z tych wersji - outlander intense navi clarion kosztuje obecnie 89 990 zł - zdaniem przedstawicieli Mitsubishi to dobra cena za tak wyposażony samochód.

Stacja multimedialna Clarion NX 501E z ekranem dotykowym o przekątnej 6,2 cala jest montowana fabrycznie. Urządzenie ma na pokładzie nawigację, odtwarzacz DVD, kamerę cofania, obsługę Bluetooth i kartę pamięci 8 GB i jest kompatybilne z urządzeniami i-Pod i i-Phone.

Inne

Wreszcie na deser Mitsubishi ogłosiło promocje na swoje samochody. Na polskich kierowców czekają zniżki - 7000 zł przy zakupie colta, aż do 10 500 zł - lancera i outlandera, 10 000 zł - ASX i lancera evolution, do 10 000 zł - pajero i aż do 19 000 zł - L200.