Amerykański Instytut Bezpieczeństwa Drogowego (Insurance Institute for Highway Safety – IIHS) przetestował mitsubishi ASX. Japońską konstrukcja zdała egzamin celująco i zdobyła tytuł Top Safety Pick.

Reklama

Każdy samochód by zdobyć tytuł najbezpieczniejszego produktu na amerykańskim rynku, musi uzyskać przynajmniej dobre noty w programie testowym opracowanym przez instytut IIHS.

Inne

Model ASX otrzymał taką ocenę w czterech kategoriach - symulacja zderzenia czołowego, symulacja zderzenia bocznego, symulacja wytrzymałości dachu, ocena systemów bezpieczeństwa podczas zderzenia tylnego.

Amerykańska nagroda jest już kolejną na półce Mitsubishi. Przypominamy, że model ASX otrzymał w 2011 roku 5-gwiazdkową, najwyższą notę w testach Euro NCAP.

Mitsubishi chwali się, że ASX to od roku najpopularniejszy model tej marki w Polsce. W ubiegłym roku sprzedano 2366 sztuk tego modelu, czyli o niemal 36 proc. więcej niż w roku 2010, gdy pojazd ten zadebiutował nad Wisłą W styczniu i lutym 2012 roku Mitsubishi ASX trafił do 438 osób a jego sprzedaż wzrosła o ponad 26 proc.