MOL w ramach umowy z PKN Orlen pod koniec 2022 roku przejął 413 stacji paliw działających dotychczas pod marką Lotos. Teraz węgierski koncern rusza z działalnością w Polsce i pierwsza nowa stacja w zielonych barwach zaczęła sprzedawać paliwa.

Reklama

Pierwsza stacja MOL już sprzedaje benzynę i diesla przy drodze ekspresowej S7, łączącej Warszawę i Kraków. Jej lokalizacja to MOP Klemencice, czyli w połowie drogi między Kielcami a Krakowem.

MOL otworzył pierwszą stację paliw w Polsce, to nowy obiekt przy trasie S7

Pierwsza stacja MOL ruszyła ok. 240 km od Warszawy. Przy okazji tankownia paliwa w drodze do Krakowa można tam coś zjeść w barze szybkiej obsługi Subway.

Stacja paliw MOL / GDDKiA
Reklama

Wyróżnikiem pierwszej stacji jest to, że od początku jej działalności można tankować benzynę 95 i 98 oraz diesla marki MOL Evo. Pozostałe stacje przejęte od Orlenu wciąż sprzedają paliwa Lotosu.

Kierowcy chwalą pierwszą stację MOL

Kierowcy oceniający pierwszą stację paliw MOL dają jej maksymalną notę pięciu gwiazdek w Google. - Fajna oferta na stacji, tak trzymać - napisał jeden. - Pierwsza stacja w Polsce. Świetna obsługa - stwierdził inny.

Ile stacji MOL w Polsce? Koncern rusza z biznesem

MOL zapowiada również szybką zmianę żółtych barw Lotosu na własne w pozostałych stacjach. Do końca 2024 roku pod nową flagę ma trafić nawet 80 proc. stacji działających w Polsce.

Stacja paliw MOL / GDDKiA

Gdzie będą stacje MOL w Polsce?

Węgierski koncern przejmując ponad 400 stacji ma zostać trzecim graczem na polskim rynku pod względem liczebności obiektów po PKN Orlen i BP. Najwięcej stacji MOL kierowcy znajdą w woj. mazowieckim – 56 obiektów. Wielkopolska to 47 stacji.

MOL w Polsce zapowiada ekspansję, sieć stacji urośnie o 100 nowych obiektów

Pod względem liczebności w miastach przoduje Gdańsk (13 stacji) i Warszawa (7 stacji). Węgrzy oceniają, że do dalszej ekspansji potrzebują rozbudowy sieci o przynajmniej 100 nowych stacji. Wówczas w Polsce będzie działać ponad 500 stacji z logo MOL.

Stacja paliw MOL / GDDKiA