Zdaniem analityków BM Reflex na początku sierpnia za litr bezołowiowej 95 średnio płacimy tyle, co przed tygodniem, tj. 5,66 zł, podobnie bez zmian pozostała cena oleju napędowego - 5,60 zł. Jednogroszową obniżkę odnotowano w przypadku Superplus 98 i LPG. Średni poziom tych paliw wynosi odpowiednio: 5,85 i 2,72 zł/l.

Reklama

Analitycy e-petrol.pl prognozują, że w najbliższym tygodniu benzyna powinna kosztować 5,60-5,69 zł za litr, a olej napędowy - 5,52-5,63 zł/l, natomiast autogaz -2,65-2,75 zł za litr.

Najniższe ceny paliw w kraju są w województwach: śląskim, pomorskim, i łódzkim. Tu ceny benzyn kształtują się na poziomie 5,62-5,63 zł/l, a olej napędowy kosztuje 5,56-5,57 zł/l. Natomiast najwyższe ceny paliw notowane są w województwach zachodniopomorskim i podkarpackim.

W najbliższych dniach nic nie wskazuje na zmianę sytuacji - poinformowało BM Reflex.

W opinii ekspertów e-petrol, "sytuacja gospodarcza w Europie może stanowić istotny argument dla obniżania się cen ropy. W tej sytuacji polscy kierowcy mogą mieć nadzieję, że poziom cen paliw utrzyma się, a nawet może ulegać niewielkim redukcjom. Wszystko jednak zależy także od zachowania naszej waluty, która zwykle nieco ograniczała możliwości zmniejszenia cen".

W piątek po południu ropa na giełdzie w Londynie kosztowała ok. 107 dol. za baryłkę.