Rząd wyczuł żyłę złota w kieszeni kierowców. Już się jej przygląda...

| Aktualizacja:

Z 2,5 mln aut na LPG jesteśmy drudzy na świecie. Gaz się opłaca, bo ma niską akcyzę. Ale rząd może ją podnieść.

wróć do artykułu
  • ~dalej nie chdzta na wybory
    (2011-11-10 14:04)
    przeciez wam tak dobrze czemu narzekacie, nie dawno wybralisce rzad i juz nazekania?
  • ~Emigrant
    (2011-11-10 13:30)
    Teraz NIE skomlec PO lskie Kacapy, z wlasnej ( debilnej ) woli wybraliscie tych Dywersantow = TROJANA. :-))
  • ~kk
    (2011-11-10 12:42)
    Poprzedni rząd OBNIŻYŁ akcyzę na paliwa, obecny PODWYŻSZA - brawo wyborcy !
  • ~vh
    (2011-11-10 11:09)
    LPG to odpad powstajacy przy rafinacji ropy naftowej - przed stworzeniem rynku LPG jako paliwa byl on klopotliwym odadem - uzywany wylacznie w kuchankach turystycznych musial byc spalany przez rafinerie ktore nie mialy na niego zbytu...
  • ~>>>>>> Zibi <<<<<<
    (2011-11-10 10:32)
    MAFIA-dziennikarzyn AMERYKE ODKRYŁA TĄ WIADOMOŚCIĄ , PODWYŻKI GAZU BYŁY PEWNE JAK W RUSKIM BANKU , BARANY ...

    WYSTARCZY DZIŚ SŁUCHAĆ PROPAGANDY OGŁUPIANIA NARODU-tvn-24-PO
    JAK SPRYTNIE PRZYGOTOWUJĄ NARÓD DO OSTRYCH PODWYŻEK W 2012r.
  • ~PIOTRL
    (2011-11-10 10:16)
    ALE MAMY MENDY W RZĄDZIE
  • ~look
    (2011-11-10 09:35)
    ~Authore
    gaz jest za tani czy etylina i olej za drogie???
    Co to znaczy "za tani"?
    Uważasz, że ludzie powinni mieć w życiu jeszcze trudniej? Powinni gnieździć się w blokhauzach w mieście zamiast w domach na przedmieściach?
    Ściskać się w tramwaju i tracić dłuuuugie godziny kiedy chcą podrzucić dziecko do przedszkola, szkoły a potem na zajęcia dodatkowe?
  • ~look
    (2011-11-10 09:32)
    za CNG przemawia zresztą to , że ropy nie mamy a gaz ziemny i owszem...
  • ~look
    (2011-11-10 09:31)
    jak podniosą akcyzę na LPG to zrobi się popularne CNG. Jak podniosą akcyzę na CNG to... to sobie ludzie w domach zainstalują spręzarki do CNG
    ale to oczywiscie wszystko kosztuje...
  • ~kot alik
    (2011-11-10 09:24)
    kaczus prezes zarzadzilby wszystko po 1 zl , benzynka tez... nawet kartofle i
    koncerny by go usluchaly i wszyscy Polacy grilliowali by caly czas na grillach ktore PISss by podarowal i popijali kielbaski pissowskie zimnym lechem...
  • ~azet
    (2011-11-10 09:24)
    CENY ROPY I BENZYNY ? KTO KŁAMIE ?

    " W 2020 roku rocznie zużywać będziemy 9,7 mln ton oleju napędowego oraz 4,1 mln ton benzyny. Żeby wyprodukować w sumie blisko 14 mln ton paliw, potrzeba około 28 mln ton ropy

    To głównie efekt uzależnienia Polski od energii z Rosji. Około 90 proc. ropy naftowej i gazu, które importuje Polska, pochodzi właśnie z Rosji. W tym roku wydamy na to ponad 8 mld euro"

    Te informacje wyczytałem ze stron handlowych polskiej ambasady w Rosji i kilku innych źródeł. Zawsze informowano nas, że umowy z Rosją są długoterminowe i ceny nie są uzależnione od wahań na różnych giełdach (w Amsterdamie, itd.).

    Dlaczego więc nieustanne podwyżki cen na stacjach benzynowych tłumaczy się owymi skokami cen? Kłamstwo każdego rządu czy jakieś dziwne spekulacje koncernów paliwowych.

    Szkoda, że tego NIKT nam nie tłumaczy, że tym nie interesuje się Najwyższa Izba Kontroli, Polska Izba Paliw Płynnych i inni "obrońcy" obywateli.

    Czy te 10% które sprowadzamy z innych krajów jest tak drogie, że podnosi cenę tych 90% z Rosji? To może zrezygnujmy z tego, bierzmy od Rosjan 100% i obniżmy ceny paliw! Uzasadnienia, że nie możemy się uzależniać od jednego źródła przy tych danych uważam za manipulację i bzdurę!!!

    Ciekawym czy znajdzie się jakiś dziennikarz, polityk, urzędnik, który to kłamstwo wyjaśni.

    8 listopada 2011 Azet

  • ~Audiente
    (2011-11-10 09:19)
    Polacy! tankujcie tylko benzynę 95! Taka powinna być forma protestu i bojkotu oleju napędowego i gazu!
  • ~Idzie Nowa Jakość
    (2011-11-10 09:00)
    Poprzednia kadencja wszystko po 5zł się skończyła.

    Idzie Nowe - wszstko po 10zł
  • ~Authore
    (2011-11-10 08:59)
    Uważam, że gaz jest za tani. Poważnie.
  • ~Drzazga 101
    (2011-11-10 08:44)
    O Matko, podpowiadam tym szemranym Platformersom, żeby jeszcze ustanowili akcyzę na wodę dla flisaków na Dunajcu i na powietrze dla elektrowni wiatrowych.
    Hej !-
  • ~ToWszystko
    (2011-11-10 08:42)
    To takie proste, nie trzeba być POłowicznie wykształconym.
    Podnieś co się da, aby paliwo było PO 10 zł, a gaz PO 6 zł.
  • ~Sprzedajna Temida
    (2011-11-10 08:25)
    Tusk, by okraść kierowców, posunie się do każdej niegodziwości. A idioci go popierają w okradaniu społeczeństwa.