Zajęcia z motocyklistami będą prowadzić policjanci, strażacy oraz instruktorzy nauki jazdy. W szkoleniu będzie mogło wziąć udział ponad 200 chętnych. Zaplanowano sześć trzygodzinnych spotkań. Pierwsze odbędzie się pod koniec lipca br. Pierwszeństwo będą mieli motocykliści z małym stażem.

Reklama

Według danych zachodniopomorskiej policji w 2011 r. motocykliści byli sprawcami 44 wypadków drogowych, w których zginęło pięć osób a 45 zostało rannych. Główną przyczyną wypadków spowodowanych przez motocyklistów było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Najwięcej wypadków z udziałem motocyklistów miało miejsce w czerwcu, sierpniu i wrześniu.

W 2011 r. w Zachodniopomorskiem zarejestrowanych było ponad 54 tys. motocykli i prawie 43 tys. motorowerów. Od 2005 r. liczba motorowerów na zachodniopomorskich drogach wzrosła trzykrotnie.

Projekt "Motocyklowe lato w Zachodniopomorskiem" będzie kosztował 70 tys. zł, w większości będzie dotowany z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej".