Dziennik Gazeta Prawana logo

To nie żart! Każdy kto kupi rower dostanie... 100 euro

18 czerwca 2012, 10:39
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
To nie żart! Każdy kto kupi rower dostanie... 100 euro
Audi
Władze Sorrento na południu Włoch zapowiedziały, że dadzą po 100 euro każdemu dorosłemu mieszkańcowi , który kupi rower o napędzie elektrycznym. Finansowy bodziec zastosowano chcąc zmniejszyć smog i korki w tym malowniczym miasteczku.

W rozporządzeniu zarządu miejskiego podkreślono, że bony będą wręczane od 2013 roku. Osoby, które je otrzymają, będą zobowiązane do tego, by posiadać taki rower przez co najmniej dwa lata.

Burmistrz Giuseppe Cuomo wyjaśnił, że celem tej inicjatywy jest krzewienie działań na rzecz "zrównoważonego ruchu ulicznego". Miasteczko boryka się z poważnym problemem zanieczyszczenia środowiska z powodu dużej liczby samochodów oraz paraliżujących je korków.

Przykład z Sorrento zamierzają wziąć inne sąsiednie miejscowości na tamtejszym wybrzeżu, które również będą w ten sam sposób zachęcać mieszkańców, aby przesiedli się na rowery o napędzie elektrycznym. Łącznie w siedmiu miasteczkach mają powstać także punkty, gdzie będzie można naładować baterie pojazdów.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Tematy: włochyrower
Zapisz się na newsletter
Zmiany w przepisach dla kierowców, najświeższe informacje ze świata motoryzacji, premiery, testy najnowszych modeli aut, porady. Od kiedy zakaz samochodów spalinowych? Czy pieszy ma zawsze pierwszeństwo? Gdzie zainstalują nowe fotoradary i kamery odcinkowego pomiaru prędkości? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w newsletterze Auto.dziennik.pl.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj