Podczas pierwszej rundy zawodnicy mogli zakosztować jazdy na suchym i mokrym torze. Treningi wolne oraz kwalifikacje odbywały się w pięknym słońcu, ale na wyścig wszyscy musieli zmienić opony na deszczowe.

Reklama

Półtorej godziny przed startem nad tor nadciągnęły czarne chmury i zaczął padać intensywny deszcz. Najlepiej w tych trudnych warunkach odnalazł się Michał Sikora, który wygrał cały wyścig oraz klasę GSX-R 1000.

Inne

Tuż za jego plecami na metę wpadł Marcin Myszkowski, który zdobył dodatkowy punkt za najszybsze okrążenie wyścigu. Podium w klasie GSX-R 1000 dopełnił Sebastian Sosna. W klasie GSX-R 600 Cup najlepszy w tych trudnych warunkach okazał się Marcin Sikora, brat zwycięzcy klasy 1000. Drugie miejsce zajął Andrzej Muszyński, a trzeci był Maciej Michałek.

Marcin Sikora, zwycięzca Suzuki GSX-R 600 Cup: "Bardzo się cieszę ze zwycięstwa, szczególnie, że mój brat był też pierwszy w klasie GSX-R 1000. To nasze rodzinne święto. Po mokrym torze jechało mi się bardzo dobrze, nawet lepiej niż na suchym. Mam nadzieję, że na kolejnych wyścigach znów będziemy wygrywać."

Reklama

Jacek Grandys, promotor Suzuki GSX-R Cup: "Wyścig był wymagający, ponieważ przed startem spadł deszcz i zrobiło się bardzo zimno. Mam nadzieję, że nie popsuło to humorów zawodnikom. To był pierwszy wyścig Suzuki GSX-R Cup na innym torze niż Poznań i uważam, że wszystko się udało. Kolejna runda odbędzie się na Slovakiaring i uczestnicy znów będą mogli poznać nowy obiekt."

Inne

Wyniki Suzuki GSX-R Cup Pannoniaring:

GSX-R 600 Cup:
1. Marcin Sikora
2. Andrzej Muszyński
3. Maciej Michałek
4. Michał Peliszko
5. Marcin Knawa
6. Dariusz Urbanowicz

GSX-R 1000 Cup:
1. Michał Sikora
2. Marcin Myszkowski
3. Sebastian Sosna
4. Ryszard Koliński
5 Konrad Stawicki
6. Tomasz Kotula